Jak to jest z takimi kosztami pracy? Czy możliwe jest zarabiać więcej? A jeśli nie, to dlaczego?

Dzisiaj jest szczęśliwy dzień. Jak co miesiąc pracodawca wpłaca nam wynagrodzenie za pracę. Czy coś jest w stanie popsuć dobry nastrój w dniu wypłaty? Może opodatkowanie? Zanim Twój szef wynagrodzi Cię pensją, powinien opłacić podatek od zatrudnienia (zwany dla pozorów ZUS-em). Następnie, kiedy już odpowiednią sumę przeznaczył na swoją część kosztów, musi w Twoim imieniu opłacić kolejną część podatku za to, że pracujesz oraz rzecz jasna kolejny podatek ZUS.

rachunki

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Prawdopodobnie Ty wiesz tylko o tej drugiej części, bo tak pisało w umowie. Jednak rzecz w tym, że dostając do ręki powiedzmy – jakieś 1500 złotych – pracodawca zapłacił za Ciebie prawie dwa taką kwotę. Co dostajesz w zamian? Z podatku nazywanego ZUS-em otrzymasz w bliżej nieokreślonej przyszłości emeryturę oraz wątpliwe świadczenia w razie wypadków losowych. –Sprawdź: info o pitach–W ramach składki NFZ otrzymasz miesiące, a nawet lata oczekiwania na usługi lekarskie. W ramach podatku dochodowego będziesz miał urzędników, którzy skutecznie uprzykrzą Ci życie. Czy oprócz tych „korzyści” jest coś dodatkowego między wydatkami pracodawcy na pracownika, a jego faktycznym wynagrodzeniem? Nie możemy zapomnieć o podatku VAT, który także zmniejsza wartość wynagrodzenia netto.

ekscytujący artykuł? Jeśli tak uważasz, kliknij bez ociągania tutaj, ponieważ te teksty z pewnością także są warte zerknięcia (https://twoja-galeria.eu/reprodukcje/3466-whistler-james-mcneill/)!

Gdy kupujemy paliwo do auta, alkohol, podstawowe produkty spożywcze, cały czas jesteśmy opodatkowani bardziej lub mniej.

Mało kto zwraca na to uwagę, lecz faktem jest, iż podatki stanowią ponad połowę wartości naszej pracy, a różne instytucje w ramach tych właśnie pieniędzy zapewnia nam kiepskiej jakości usługi albo takie których niekoniecznie potrzebujemy.

obliczenia podatkowe

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Czy w świetle tych faktów zatem możemy swoje rozgoryczenie z powodu pomniejszonej pensji kierować do ”niedobrego pracodawcy”? Niestety, rozliczenie podatku i inne powinności są nieodłączną częścią naszego funkcjonowania, a już na pewno wtedy, gdy prowadzimy własną firmę.

Gdy interesuje Cię prezentowany temat, to odsyłam do www, ponieważ znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych zagadnień na ten temat.

Tak naprawdę, już od samego początku możemy takich rzeczy doświadczyć, już od rejestracji naszego przedsiębiorstwa w odpowiedniej placówce.

Czytaj rozliczenia i pity w 2017

Należy pamiętać o wszystkim, o wielu obowiązkach, jak numer krs, nie możemy pozwolić sobie jednocześnie niczego przeoczyć. Może to skutkować nieprzyjemnościami także na przyszłość. Musimy pogodzić się z taka sytuacją, że oprócz obowiązujących praw posiadamy też swoje powinności do spełnienia. Jednym z takich obowiązków jest właśnie podatek.