Rekwizyty wojskowe dla podróżników

Latarka czołowa potocznie zwana czołówką, jest latarką mocowaną bezpośrednio na czole, lub kasku, za pomocą szczególnych rzemyków. W porównaniu z latarkami ręcznymi, latarki czołowe nie absorbują dłoni, snop blasku w normalny tryb pokrywa się z biegiem zwrócenia głowy, światło rozproszone przez odbłyśnik i obudowę latarki, nie razi oczu.

latarka czołowa

Autor: daveynin
Źródło: http://www.flickr.com
Za sprawą korzystnego umiejscowienia źródła światła, czołówka zezwala na maksymalne oświetlenie obiektów zauważanych z bliska, nawet przy względnie niewielkiej intensywności świecenia.

Ze względu na niezależność posługiwania się dłońmi, latarki czołowe są wyjątkowo często wykorzystywane przez służby ratownicze, wspinaczy, grotołazów, wędkarzy, również różne osoby liczące się z ewentualnością robienia każdej pracy w ciemności, również podróżników organizujących nocny biwak, kierowców naprawiających po ciemku wóz, bądź skautów. Multitool, to urządzenie wielofunkcyjne, jakie ma mnóstwo pożytecznych zadań, mogących w sytuacji awaryjnej zastąpić skrzynię z przyrządami.

Multitoole występują w wielu wersjach, począwszy od mających kompaktowe rozmiary kart survivalowych, po wielkie narzędzia mające przynajmniej kilkanaście przeznaczeń. W większości sytuacji zasadniczym przyrządem są obcążki. Multitool to ruchomy, kompaktowy zbiór zazwyczaj pomocnych narzędzi, jaki można wygodnie nosić w futerale przy pasku, lub po prostu wepchnąć do bagażu.

scyzoryk

Autor: Tabasco PR
Źródło: Tabasco PR
Multitool z wyjątkiem wielu funkcji, wykonywany jest z znacznej wartości stali nierdzewnej, a jego proporcja po złożeniu zwykle uzyskują jednie 12 cm.
Multitool to jedno z niewielu tak mikrych przyrządów, które ma aż dwa pełnowymiarowe ostrza. Jedną z jego największych zalet, jest spleciona, ładna konstrukcja. Można go stale nosić w kieszeni, bądź przytroczyć do kluczy.

Solidny rdzeń ze stali nierdzewnej ma teksturowane okładziny, jakie dopasowują chwyt. Multitool to artykuł dla tego, kto szuka niezawodnych urządzeń w czasie przygód na łonie natury.