Mystery shopping – komu to potrzebne?

Konkurencja ma ogromne znaczenie, dlatego ważny jest dobór właściwego i ,co najważniejsze, jak najbardziej obiektywnego badania marketingowego. Dobre badania marketingowe w ukażą relację między firmą a klientem i w ten sposób oceni się jakość obsługi klienta.

Dobrze opracowany i przeanalizowany raport z przeprowadzonego badania (zobacz badania marketingowe) może stać się cennym źródłem wiadomości dla kierownictwa. Niesie on odpowiedź na temat kierunków postępowania by budować dobrą tożsamość marki, opracowywaniem standardów obsługi i zachowań oraz jakością.

Metoda badania poziomu obsługi klientów

Secretclient.com - badania marketingowe

Źródło: Secretclient.com

Jedną z najważniejszych metod badania obsługi klientów jest mystery shopping *więcej informacji tutaj. Ukazuje ona przebieg rzeczywistych doświadczeń klientów w wybranych punktach sprzedaży. Ten typ badania znany jest również pod nazwą tajemniczy klient. Badanie to jest ukryte – pracownik nie wie, że ma do czynienia z tajemniczym klientem. Ta metoda badań marketingowych polega na obserwacji zazwyczaj pracownika sprzedaży przez przeszkolonego pracownika, zwanego audytorem.

Zajmują Cię różnego typu branżowe posty? Więc kliknij tutaj (https://autopartner.elk.pl/serwis-i-wymiana-opon-elk/) i przeglądaj nasze kolejne newsy na ten temat. Liczymy na Twoją opinię.

Po wizycie w takim punkcie sprzedaży, należy wypełnić stworzoną przez firmę ankietę. To jest źródło informacji interesujące zarząd.

Badania satysfakcji drogą do sukcesu

Potrzeba badania satysfakcji klientów jest jest dobrym środkiem w momencie, gdy firmę spotykają nagłe trudności w postaci słabej obsługi czy spadku sprzedaży. Szczególnie dzięki możliwością metody mystery shopping możliwe jest spojrzenie na firmę z perspektywy klienta, a uzyskane wyniki mogą służyć jako narzędzie motywujące. Dodatkowo w obecnych czasach firmy muszą wymyślać wiele sposobów na przyciągnięcie klienta. Dlatego tak ważna staje się obsługa, ponieważ dzięki niej konsument będzie wiedział gdzie zechce zostawić swoje pieniądze i czy tam wróci.

Źródło: SecretClient.com