Wyprawy do Chin

Dokąd rodacy zwykle wyruszają na wakacje? Odpowiedź jest banalna: Grecja, Maroko, Cypr – eccoholiday.com/region/cypr/cypr-poludniowy/ -. Każdego roku kurorty w tych państwach są zatłoczone odwiedzającymi. W dawnych czasach były to wycieczki egzotyczne, obecnie te miejsca są całkowicie ograne. Nie zadziwisz znajomych fotografiami spod piramid, bo prawie każdy już je widział. Turyści, którzy zamierzają odznaczyć się jakąś oryginalnością, powinni wybrać inne cele urlopowych podróży. Na globusie można znaleźć całą masę punktów, które są wciąż nieodkrytymi plamami przez polskich i innych odwiedzających. Takim krajem, olbrzymim zresztą, jest Kraj Środka.

eccotravel

Źródło: http://www.eccotravel.eu/

Wycieczka do Chin może stać się wielką przygodą dla każdego. Ciekawą możliwością jest dotarcie do Chin koleją. Tak, to nie żart – w tak egzotyczny rejon globu możesz dojechać pociągiem. Ze stolicy Polski należy pojechać do stolicy Rosji. Tam za to trzeba wsiąść w skład Kolei Transsyberyjskiej. Rzecz jasna należy odpowiednio przed terminem zabukować bilety, które tanie nie są.

Pragniesz zobaczyć inne podobne praktyczne sugestie? Jeżeli tak, to zobacz tutaj kursy nurkowania gdynia, a na pewno nie odczujesz rozczarowania.

Najdłuższa na świecie kolej dowiezie was na sam koniuszek kontynentu, do Władywostoku. Z tej portowej miejscowości można dopłynąć do wybrzeża Chin. W ten sposób sama podróż okazuje się przygodą samą w sobie.

Osoby, które preferują szybką i wygodną podróż drogą powietrzną, powinny poprzeglądać katalogi firm turystycznych, by namierzyć interesujące promocje. Najbardziej opłacalna może okazać się możliwość zaklepania wyprawy na krótko przed odlotem. Aby znaleźć takiego gatunku gratki dla oszczędnych, do Google trzeba wklepać sformułowanie „last minute Chiny”.

A co należy zwiedzić w ChRL? Na pewno stolicę, która kryje w sobie wiele przepięknych zabytków długiej historii państwa. Warto tam obejrzeć plac Tiananmen, miejsce w którym w 1989 roku dokonała się rzeź demonstrujących przeciwko władzy.