PIT – jak złożyć go szybko, bez problemów i niespodzianek? Jak sprawić, by nie stał się to koszmarem? Gdzie znajdziemy pomoc?

Biurokracja, przeróżne sprawy papierkowe – praktycznie każdy z nas spotyka się z tym w swoim życiu. Wiele osób tego nie lubi. Najwięcej papierologii mają zwykle przedsiębiorcy, którzy stale muszą coś wypełniać, stale coś rozliczać. Ale także przeciętni ludzie co najmniej raz do roku muszą wypełnić PIT.

Zwykle jest to dosyć proste, ale gdy na przykład pracujemy w kilku miejscach, czerpiemy dochody z rozmaitych źródeł, korzystamy z ulg podatkowych, czy też rozliczamy się wspólnie z małżonkiem – wszystko może się już nieco zagmatwać. Niektórzy nie mają problemów z tego typu sprawami, ale inni ich nie cierpią, zupełnie im brakuje w tym kierunku cierpliwości.

Zawsze można pomylić się w rozliczeniach, zagubić, coś przeoczyć.

Zakończyłeś studiować nasz artykuł i myślisz o następnym? Nic łatwiejszego. Trzeba tylko kliknąć w ten link i jesteśmy w serwisie.

Gdy tylko pomyślą, że znów nadchodzi termin rozliczania PIT-u, aż zalewa ich krew. Jednakże nie musimy radzić z tym sobie całkiem sami. Są przeróżne formy pomocy, z których możemy skorzystać – .

laptop, telefon i kawa

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z wariantów jest rzecz jasna przekazanie tego zadania komuś, kto się w tym orientuje i ma doświadczenie – osobie z wykształceniem ekonomicznym, księgowemu czy też po prostu znajomemu, który z PIT-ami miał wielokrotnie do czynienia.

Tego typu usługa na ogół nie jest bardzo droga, chociaż jeżeli będziemy chcieli skorzystać z fachowej pomocy, z pewnością będzie nas kosztować więcej. Ale oczywiście czego nie robi się dla spokoju ducha i dla bycia wyręczonym z nieprzyjemnych i nielubianych obowiązków? Szczególnie, że jest to sytuacja, która się zdarza raz na rok, nikt z nas więc z tego względu nie zbankrutuje.

Inna metoda to pity 2016 / 2017 program. Wystarczy go pobrać z internetu, a rozliczenie zeznania podatkowego stanie się zdecydowanie łatwiejsze. poprowadzi nas przez cały proces krok po kroku, w razie pojawiających się wątpliwości jak najbardziej znajdziemy w nim wyjaśnienie.

Aktualnie zresztą mało która osoba wypełnia PIT (zobacz pit program) na papierze, praktycznie wszyscy korzystają w tym celu z internetu. Jest to nie tylko łatwe, ale również ekspresowe rozwiązanie – już po uzupełnieniu wszystkich luk wystarczy parę kliknięć, a PIT zostanie dostarczony wprost do urzędu skarbowego.