Jak pozyskać większą liczbę klientów?

W czasach teraźniejszych sam program lojalnościowy już nie jest wystarczający. Program ten skierowany jest tylko do klienta i nie obejmuje oprócz niego nikogo więcej. Coraz więcej przedsiębiorstw zaczęło zwracać uwagę na to jak wyjątkowo ważna jest dobra współpraca z pracownikami czy kontrahentami. Odpowiednie zmobilizowanie i uznanie ich ma pozytywny wpływ na funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa. Dlatego też stworzono programy motywacyjne, dzięki którym tworzone są mocne i rewelacyjne relacje z pracownikami.

Programylojalnosciowe.pl - programy lojalnościowe

Źródło: Programylojalnosciowe.pl

Osoby zatrudnione na przykład za zrealizowanie określonych celów biznesowych mogą uzyskać specjalne wynagrodzenia czy też gratyfikacje finansowe za ponadprzeciętne zasługi. Takie działania mobilizują go do efektywnej pracy. Wracając zaś do samego klienta to tutaj też na skutek zmian zachodzących na rynku zaszły zteż (sprawdź propozycję)y. Zmiany te polegały na ogół na nowym postrzeganiu klienta i jego potrzeb. Dbanie o lojalność klienta jest bardzo znaczącym czynnikiem postępu biznesu. Dlatego też powstał marketing relacji inaczej zwany marketing partnerski albo marketing nastawiony na klienta. Koncentruje on się na analizie tego, czego oczekuje klient i czego być może będzie oczekiwał potem. Stara się on wyjść na przeciw wymaganiom teraźniejszym i ewentualnym czy też spodziewanym klientom. Koncentruje się on również na relacjach zakładu pracy z dostawcami, pośrednikami oraz relacjach wewnątrz firmy.

System lojalnościowy pomaga zachować ciągłe i bardzo dobre relacje zakładu pracy z klientami. Do ich zadań należy przykładowo zachęcanie teraźniejszych klientów do częstszych i większych zakupów proponując w zamian jakieś przeceny czy też na przykład propozycje typu zakupując jeden konkretny produkt drugi dostajesz za jeden grosz. Dobrze skonstruowany i zaplanowany program lojalnościowy może w znaczny sposób powiększyć przywiązanie klienta do danej marki lub do danej firmy. Doskonałym chwytem są również karty klienta, które upoważniają do obniżek oraz dodatków. Może być ona w postaci karty elektronicznej lub klasycznej karty, wybór zależy od wymagań przedsiębiorstwa.

Czytaj dalej