Pies to najlepszy przyjaciel człowieka.Naturalnie nikt, kto jest właścicielem psa lub chciałby go mieć, nie podważy tego hasła.

Jednak rasowy zwierzak może być też dobrą inwestycją. Jednak utrzymanie rasowego psa wiąże się ze dużo większą odpowiedzialnością niż wychowanie kundelka ze schroniska. Jednak hodowcy nie narzekają. Oprócz dobrych doświadczeń, jak duma z championa, można też dobrze zarobić.
Jak kupić pięknego pieska?

W pierwszej kolejności powinniśmy wybrać dostosowaną do naszych warunków mieszkalnych i finansowych rasę psa. Nierzadko przyszli hodowcy nie liczą się z kosztami i kupują najdroższe psy, żeby potem móc prowadzić dobrze prosperującą hodowlę – . Trzeba jednak pamiętać, że aby posiadać kilka zwierząt niezbędne są odpowiednie warunki. Jeżeli mieszkamy w małym mieszkaniu, lepiej nie rozważajmy zakupu dużego psa.

Miejmy świadomość, że duże psy, aby były zdrowie muszą się porządnie wybiegać – minimum cztery każdego dnia. Weźmy pod uwagę tę sprawę , jeśli zamieszkujemy w centrum miasta. Oczywiście nieduży ani brak terenów zielonych nie skreśla nikogo, jako przyszłego. Niektóre psy nie maja wielkich wymagań, jeśli chodzi o powierzchnię do biegania. Przykładowo sympatyczna rasa Yorkshire Terrier, to świetne rozwiązanie dla typowego mieszczucha, bo nawet parka jest niewielkim problemem dla właściciela. Yorki nie potrzebują też długich, intensywnych spacerów.
Z kolei hodowla (jałówki cielne sprzedaż) dużego psa, jak na przykład rasy Mastif Tybetański, wymaga już dużo więcej zasobów. Ostatnio jest to pożądana rasa,z uwagi na to, że rodowodowe szczenięta osiągają bardzo wysokie ceny, nawet do 5 tys. zł. Naturalnie można też nabyć szczeniaka za znacznie mniejszą sumę, wiele zależy od linii rodowodowej psa.
W kraju jest kilka hodowli tej sympatycznej rasy psów. Wystarczy wpisać w google hasło: mastif tybetański hodowla i z pewnością już na pierwszej stronie odnajdziemy polecanych w danym obszarze hodowców. Jeżeli poważnie myślimy o rozmnożeniu naszego psa, nie powinniśmy oszczędzać przy zakupie. Warto również poradzić się specjalisty, gdyż często zdarza się, że hodowcy są nieuczciwi(witaminy dla psa są mu niezbędne).