Scrapbooking – ozdabianie zdjęć w artystyczny sposób

Zdjęcia są rewelacyjnym zbiorem wspomnień chwil, które przeżyliśmy. W dodatku ładnie zaaranżowane zdjęcia, cieszą nasze oczy podwójnie. Techniką, dzięki której nasze prywatne albumy będą wyglądały jak małe dzieła sztuki jest scrapbooking. Na skutek tej metody, spoglądając na kartę wakacyjnym zdjęciem zobaczymy nie jedynie zdjęcie, ale zasuszony kwiat, którym obdarował nas ukochany, miłosny liścik, otrzymany tego spotkania… Albowiem formą przekazu jest tu nie tylko słowo, ale obraz.

Scrapbooking

Autor: Kate Coleman
Źródło: http://www.flickr.com

Chwytanie chwil w papierową ramkę trwa już ponad dwieście lat. To w Ameryce, dawno temu, zaczęto nadawać wspomnieniom tę niezwykłą formę – fotografie wklejone do albumów przystrajano suszoną lawendą i rumiankiem, przyprawiano kojarzony z obrazowaną chwilą bilet kolejowy, moment uchwycony na zdjęciu wzbogacano odręcznie napisaną notatką lub wycinkiem z gazety i… gotowe. Oglądanie albumów zabierało nas więc w emocjonującą podróż wspomnień i aromatów.

Scrapbooking

Autor: Kate Coleman
Źródło: http://www.flickr.com

Wielkim plusem scrapbookingu jest to, że jesteśmy w stanie samodzielnie tworzyć nasze albumy, nie wydając przy tym ani złotówki. Gazety, małe przedmioty, które da się zaprezentować w albumie, skrawki materiałów, inaczej mówiąc wszystko to co wiąże się z naszą przeszłością – nie musimy na nie wydawać pieniędzy.

Jeśli ta publikacja dała Ci do myślenia, to zerknij na omówienie (https://pischool.pl/hiszpanski/), które podnosi podobną kwestię. Tamten materiał zapewne również Cię zaciekawi, więc kliknij tutaj.

Owszem, jeśli szukamy bardziej oryginalnych, wyszukanych dodatków możemy odwiedzić sklepy stacjonarne lub internetowe przejrzeć ofertę sklepów stacjonarnych i tych w sieci. Oferta jest tak bogata, że można godzinami zatracić się w przeglądaniu oryginalnych dodatków, czyli zabawnych papierów, pieczątek czy dziurkaczy ozdobnych.

Scrapbooking (sprawdź więcej) to nie tylko fotografia, to także technika dekorowania – nadawania wbrew pozorom niepotrzebnym lub zupełnie nie wyróżniającym się przedmiotom nowego charakteru, przy pomocy scrapbookingu możemy także stworzyć małe upominki, notatniki, zawieszki na drzwi, papiery do pakowania prezentów oraz ozdoby na wiele okazji. Cóż ucieszy bardziej obdarowaną osobę niż samodzielnie zrobiony album na zdjęcia?
Opisywanie zdarzeń za pomocą na pozór niepotrzebnych przedmiotów, z uwiecznioną na fotografii chwilą, może stać się wielką pasją, umożliwiającą łączenie zachowanych wspomnień z naszymi zdolnościami manualnymi.