Rower dobry na nudę

Długo można wymieniać pozytywne strony jazdy na rowerze. Może być to dobry sposób dla osób odchudzających się, jak i dla tych, którzy chcą wzmocnić mięśnie, ulepszyć kondycję, lub po prostu relaksujących się w czasie wolnym. Rower pasuje doskonale jako środek komunikacji, bezproblemowo zamieniając samochód i tramwaj. Bez problemu dojedziemy nim do pracy czy szkoły, co więcej miniemy korki lub inne utrudnienia na drodze, a dodatkowo przyczynimy się do ochrony środowiska. Warto więc zastanowić się czy rowery miejskie to nie główny środek lokomocji, jaki potrzebujemy.

jazda na rowerze przez miasto

Autor: Elvert Barnes
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli nie posiadamy jeszcze zadowalającego nas sprzętu, watro zasięgnąć opinii fachowca, by dowiedzieć się czy odpowiedni jest Kross Evado 4.0, czy lepiej nadaje się rower szosowy lub miejski.

Samo zdrowie

Gdy odchudzamy się należy zażywać dużo ruchu, ponieważ zwiększa to efekt naszego wysiłku, co dodaje nam więcej motywacji. Aby tak było, tylko diety to za mało- uprawianie sportu powinno przynieść oczekiwany rezultat. Gdy odwiedzimy sklep rowerowy możemy dowiedzieć się, że bicykl to najlepsze wyjście, gdyż nie obciąża stawów, jak przykładowo bieganie i nie kosztuje nas dużo, jak karnet na siłownię. Rodzinna wycieczka także nie sprawia problemu, ponieważ wystarczy zaopatrzyć się w foteliki rowerowe, by najbliżsi poczuli radość z jazdy.

Moda na rower

jazda rowerem po lesie

Autor: Wendy Soucie
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy wybieramy się w dłuższą trasę warto zastanowić się co powinno się ubrać, aby jazda przynosiła efekty a nie zmęczenie. Odzież rowerowa dostępna na rynku cechuje się dużą różnorodnością —*niskie ceny—, więc wyszukanie odpowiedniego stroju nie powinno sprawić problemu. Szybkoschnąca, ochraniająca przed wiatrem i odporna na wodę odzież może stać się nieodzowna podczas długich tras. Mimo tego dla każdego rowerzysty podstawą powinien być kask.

Nie czekaj! Jeśli interesuje Cię ten tekst, to kolejny kluczowy artykuł znajdziesz w tym linku. Zostaw nam własny komentarz – będzie nam bardzo miło.

Rower posiada jeszcze jedną zaletę, a mianowicie części rowerowe są niedrogie i ogólnie dostępne, więc nawet w momencie uszkodzenia naszego sprzętu, nie powinniśmy mieć problemu z jego naprawą.