Zaczynasz swoją pierwszą pracę? Nie obejdziesz się bez konta bankowego

Każda osoba, jaka zaczyna swoją pierwszą pracę, powinna zastanowić się nad kontem bankowym. To na nie będzie przelewane otrzymywane wynagrodzenie. Niektórzy mają rachunki bankowe na studiach, lecz potem zamykają je, gdyż wraz z ukończeniem nauki rosną koszty za ich prowadzenie. Kiedy jednak znaleźliśmy posadę, ciężko jest obejść się bez konta, więc dobrze jest zorientować się, jak dobrać należytą ofertę.

konto w banku

Autor: iStock
Źródło: iStock
Po pierwsze konto bankowe musi nas kosztować jak najmniej. Idealne są rzecz jasna bezpłatne rachunki, jeżeli np. w każdym miesiącu zrobimy zakupy kartą na wyznaczoną kwotę. Czego z reguły dotyczą opłaty? Z przelewami, wypłatami z innych bankomatów lub z poleceniem zleceń stałych. Każdy klient musi zweryfikować oferty kilku banków, by mieć orientację, która z nich jest dla niego nadzwyczaj korzystna.

Po drugie we współczesnych czasach, gdy Internet rządzi naszym życiem, musimy mieć zdalny dostęp do naszego rachunku (poznaj szczegóły), by w dowolnym momencie móc sprawdzić jego stan bądź zrobić szybki przelew internetowe. Niezmiernie popularne są również aplikacje mobilne, gwarantujące sposobność płatności za pomocą telefonu komórkowego i rzecz jasna bieżącej obsługi rachunku.

Kolejnym zagadnieniem jest szansa zarabiania na swoim rachunku, co nie jest opcją zapewnianą przez każdy bank. Chociaż niektóre instytucje bankowe oprocentowują rachunki bankowe swoich klientów, to po prawdzie są to małe kwoty, które trudno jest zauważyć. Dużo bardziej korzystny jest tzw. cashback, czyli zwrot części wydatków powiązanych z zakupami z użyciem karty debetowej.

Ciekawi Cię skąd pozyskujemy wiadomości na opracowany w tym artykule temat? Zapraszamy więc do kolejnej strony – tam mamy dla Ciebie merytoryczne źródło (https://www.mistal-ogrodzenia.pl/).

Niekiedy można również liczyć na ciekawe podarunki, toteż dobrze jest być na bieżąco z ofertami oraz założyć konto w momencie, gdy będziemy mogli uzyskać w zamian aparat czy tablet.

Co zrobić, jeżeli już posiadasz konto bankowe (oferta smartvest), lecz chciałbyś przenieść się do innego banku? Wystarczy uzupełnić dokument w nowej placówce, w jakiej chcielibyśmy mieć rachunek. Ominą nas wszystkie formalności, ponieważ zajmie się nimi nasz nowy bank – wraz z poinformowaniem urzędów lub twojego pracodawcy. Nie zapominaj, by wyznaczyć wszystkie osoby i instytucje, jakie muszą zostać powiadomione o tym fakcie, a unikniesz niepotrzebnych problemów. Polecamy też