Programy lojalnościowe – efektywne wspieranie sprzedaży

Dobrze opracowane programy lojalnościowe mogą stworzyć efektywną platformę komunikacyjną z grupą ważnych klientów, gdzie wymiana zdobywanych przez klientów punktów na określone towary tworzy rodzaj dialogu. To, że klienci mogą wymienić zebrane punkty na nagrody, stanowi w wielu wypadkach bardzo istotny element w ich rekrutacji i przez długi czas jest znaczącym elementem dialogu.

Program lojalnościowy

Źródło: www.spiceupyourblog.com

Z czasem dialog można wzbogacać o inne, wartościowe dla firmy, elementy tworzące dla niej realne wsparcie sprzedaży. Dla firmy, która taki program wdraża, katalog z nagrodami bywa doskonałym narzędziem powiadamiania klientów o niej samej oraz o jej ofercie. W takim dialogu najważniejszy i często najbardziej decydujący jest początek rozmowy, w czym rzecz jasna idealnie może pomóc właściwie „skrojony” program lojalnościowy, który powinien zainicjować pozytywną reakcję klienta.

Ten sensowny serwis, który ma informacje na omawiany wątek, jest niesamowicie ciekawy, ale masz możliwość poznać inne wiadomości w tym temacie, klikając tutaj.

Jeśli zakończy się to powodzeniem, ważne jest, aby na tym etapie kontaktów z klientem nie kończyć, tyko go działać dalej poprzez wprowadzanie nowych aspektów i wątków. Dotrzymywanie składanych w ten sposób obietnic przesądza o tym, czy firma pozostanie wiarygodna w opinii klientów. Konstrukcja programu powinna umożliwiać jego ewolucję tak, aby dialog był jak najbardziej efektywny, a lojalność klientów w stosunku do firmy okazywała się dla nich czymś naturalnym, wręcz niezauważalnym.

Ewolucja programu powinna z grubsza przebiegać w następujących krokach:elementy transakcyjne, które mają zainicjować i zaktywizować relację,baza klientów podlega segmentacji i stanowi źródło wiedzy dla firmy,nadawanie indywidualnych komunikatów do określonych segmentów,bodźce komunikacyjne ulegają wzmocnieniu poprzez stałą intensyfikację działań niestandardowych.

Program lojalnościowy może być również idealnym narzędziem dla przedstawicieli handlowych, którzy mogą stosować go do nawiązywania bezpośrednich relacji z klientami. W przypadku jeśli dystrybucja firmy odbywa się na poziomie hurtowni, program tego rodzaju może również z powodzeniem spełniać funkcje monitorowania sprzedaży detalicznej.

Źródło: Firma Profill