Jedziemy na stok. Jak dobrze się przygotować?

Do rozpoczęcia ferii zostało parę dni. To na pewno zbyt mało, ażeby porządnie przygotować się do wyjazdu na stok. Co jeszcze można uczynić, ażeby nie wrócić z wypadu w góry w gipsie? O czym musimy pamiętać, jak też jak trenować, żebyśmy nie drżeli o zdrowie w trakcie kolejnego wypadu na narty?

snowboardzista

Autor: Eelke
Źródło: http://www.flickr.com
Zimowe wakacje tuż, tuż. Wiele osób wybierze się w góry, by pojeździć na stoku. Część wyselekcjonuje polskie zbocza, inni pomkną za granicę.

Opublikowany artykuł Ci się spodobał? To odwiedź ten link (https://comfortapartments.eu/apartamenty-sopot/), a znajdziesz więcej zbliżonych tematycznie danych, które również będą fascynujące.

Jedni, oraz drudzy muszą jednakże mieć na uwadze, iż zanim rozpoczną szusowanie po stokach, trzeba się do tego odpowiednio przygotować.

Do początku wakacji zostało zaledwie 10 dni. To zdecydowanie za mało, żeby dobrze się przygotować do zimowego szaleństwa. – Jeśli ktoś nie był aktywny fizycznie przez cały rok albo przynajmniej ostatnie miesiące, to ma znaczny kłopot. Przed nartami doskonały będzie również basen. Pływanie wzmacnia mięśnie, nie obciążając ich tak silnie, jak inne ćwiczenia. Warto więc w ostatnich dniach przed podróżą począć systematycznie pływać. Zobacz .

O czym jeszcze należy pamiętać, wyruszając na narty?
Kask. To podstawa. Może nam się zdawać, że jest zbyteczny, ale przy upadkach, o które nie trudno, ochrania naszą głowę, łagodzi przy upadkach. Przy dużych szybkościach, które rozwija się na nartach, uderzenie głową o lodowy śnieg z pewnością nie należy do przyjemności.

Ubezpieczenie dla narciarzy. Szczególnie istotne, gdy wyjeżdżamy za granicę. Jeśli coś nam się stanie w górach, trzeba będzie płacić za akcję ratowniczą albo bytność w szpitalu ze swojej kieszeni. Koszty idą nierzadko w tysiące euro. A gdyby konieczne było wezwanie helikoptera, mało komu udałoby się wypłacić, tak duże są koszta. Kiedy wyjazd aranżuje biuro podróży, zazwyczaj ubezpieczenie jest wliczone w koszty. Jeżeli jedziemy sami, powinniśmy o to zadbać osobiście. Więcej na .

Serwisowanie oprzyrządowania. Konieczne trzeba sprawdzić jak też należycie do wzrostu i wagi ustawić wiązania. Korzystniej uczynić to przed wyjazdem, a nie już na stoku. Wtedy kolejka jest najczęściej długa, narciarze się denerwują, a serwisant czyni to szybko, czasami niezbyt dokładnie. Już dziś wprowadź w przeglądarkę hasło: buty snowboardowe , nitro snowboard czy wypożyczalnia nart Białka Tatrzańska. Rozgrzewka jest to podstawa przed zjazdem. Dobrze jest rozgrzać każde partie mięśni. Możemy np. przez kilkanaście minut potruchtać, a potem porozciągać się.