Gdzie wyjechać na ferie

Kołobrzeg jest jedną z bardziej znanych nadmorskich miejscowości wypoczynkowych na terenie kraju. Miasto to ostatnimi czasy zyskało bardzo duża popularność, stając się jednym z modniejszych kurortów. Leży na Pomorzu Zachodnim na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Oprócz tego, że cechują go walory o charakterze turystycznym, Kołobrzeg jest także cenionym uzdrowiskiem miejscowością uzdrowiskową. Znajduje się tam port u ujścia rzeki Parsęty. Zatem jedną z dużej puli atrakcji w tym mieście są wycieczki statkami, a także podziwianie tych, które przycumowały w obrębie portu. W Kołobrzegu jest też bardzo atrakcyjny zespół parkowy z minionych wieków. W obrębie kurortu działają trzy morskie kąpieliska z szerokimi, piaszczystymi plażami. Jest tam także bardzo dużo obiektów wartych zobaczenia, jak na przykład latarnia morska. W Kołobrzegu odbywa się również dużo atrakcji kulturalnych jak na przykład koncerty lub wystawy.

Uzdrowisko

Dzika Zagroda

Autor: www.nakaszubach.pl
Źródło: www.nakaszubach.pl

Jak zostało wspomniane, Kołobrzeg to także cenione uzdrowisko. Rehabilitacja w Kołobrzegu to hasło, pod którym kryje się niezwykle bogata oferta w temacie domów sanatoryjnych i uzdrowisk. (Sylwester w Warszawie) Wielu ludzi wyjeżdża na leczenie do Kołobrzegu z uwagi na dobroczynne, pełne jodu powietrze oraz szeroką gamę usług. Uzdrowisko Kołobrzeg S.A. dysponuje wieloma budynkami, w których oferowane są różnorodne usługi. Wykonuje się tam zarówno zabiegi kosmetyczne, jak i ćwiczenia wchodzące w skład rehabilitacji. W zakładach leczniczych oferowane są zabiegi, pomocne przy najróżniejszych chorobach, jak między innymi dolegliwości kardiologiczne oraz dolegliwości skóry.

Noclegi

Villa Mare

Źródło: villamare.com.pl

Kołobrzeg posiada również bardzo bogatą ofertę w kwestii miejsc noclegowych.

Absorbuje Cię opublikowany w tym portalu tekst? Kliknij więc poza tym tu i sprawdź więcej info żurawie wieżowe wynajem na omawiany temat.

Jak we wszystkich kurortach położonych nad morzem, także i tam można otrzymać miejsca noclegowe w kwaterach prywatnych, a więc w prywatnych domach. Wiadomości na ten temat znaleźć można przykładowo na stronach internetowych. (Największy w Polsce portal turystyczny) Natomiast hotele w Kołobrzegu występują niezwykle licznie, włączając okolice Kołobrzegu obejmuje do kilkuset obiektów. Hotele te posiadają bardzo zróżnicowaną ofertę, obejmują między innymi poza noclegami także >>> dalsze informacje zabiegi kosmetyczne w ramach centrów SPA.