Urlop w Szczecinie albo w Łodzi

loft

Autor: Opal Property Developments
Źródło: Opal Property Developments
Niektóre z większych miast w Polsce cieszą się sporą popularnością i są ogólnie lubiane przez mieszkańców oraz przez gości, inne mniej. Do tych mniej lubianych zaliczyć można na pewno Łódź. Miasto to jest owiane złą sławą; panuje przekonanie, że nie ma w Łodzi żadnych atrakcji. Trzeba jednak pamiętać, że wbrew stereotypom w każdym miejscu znajduje się coś wartego uwagi. Kolejnym przykładem wielkiego polskiego ośrodka miejskiego jest Szczecin. To miasto z kolei nie ma złej sławy. W każdym z miast są miejsca warte odwiedzenia i zobaczenia.

Łódź

Miasto to zlokalizowane jest w samym centrum kraju, stosunkowo niedaleko od stolicy. Jest jednym z najbardziej rozległych miast w Polsce. Jednym z interesujących punktów w tym mieście jest ulica Przędzalniana, gdzie wyznaczony został geometryczny środek miasta. Identycznie jak we Wrocławiu i wielu innych miejscowościach, również w Łodzi znajduje się most miłości, na którym zakochani zostawiają swoje kłódki. Najbardziej znaną i charakterystyczną ulicą w Łodzi jest ulica Piotrkowska. Jest tam bardzo wiele sklepów, jak również różnych, czasami bardzo niezwykłych, klubów i restauracji. W mieście często urządzane są różnorodne ogromne koncerty, przykładowo w hali Atlas Arena. Znaleźć miejsce noclegowe jest raczej łatwo. „Hotel w Łodzi” to fraza obejmująca bardzo dużo rozmaitych ofert.

Szczecin

Szczecin jest w pierwszej kolejności miastem portowym. Z uwagi na swoją lokalizację blisko wybrzeża, jak i blisko granicy kraju, stanowi istotny ośrodek gospodarczy. Miasto leży także niedaleko jeziora Dąbie, które jest jedynym takim jeziorem w Polsce. Jego nietypowość polega na tym, że niegdyś stanowiło część Morza Bałtyckiego. Reprezentatywną okolicą w mieście jest Plac Grunwaldzki, w pobliżu którego znajduje się wiele zabytkowych kamienic. Poza tym w mieście znajduje się wiele pozostałości z drugiej wojny światowej, do których zalicza się schron przeciwlotniczy, położony obecnie obok dworca kolejowego. Niewiele osób wie o tym że w Szczecinie jest kino „Pionier”, będące najstarszym kinem na świecie. Działa ono bowiem nieprzerwanie od 1909 roku. O hotel (hotel na podlasiu) w Szczecinie lub inne miejsca na nocleg jest stosunkowo nietrudno, a zatrzymać się tam na pewno warto.