Zalety polskich gór

Góry zimą

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Tegoroczna zima ciągnie się nadzwyczaj długo. Wszyscy już z bardzo czekamy na pogodniejsze dni. Odliczamy tygodnie do należnego urlopu. Przez cały rok pracowicie pełniliśmy swoje powinności. Odrobina relaksu z pewnością nam się należy.

Jak co roku, czeka nas wybór miejsca na urlop. Polska to bardzo szczęśliwy kraj, gdyż ma strzeliste góry i piękne wybrzeże. Nie ma zatem musu, aby pojechać w podróż za granicę. Wszystko, co jest dla nas konieczne, aby przeżyć udany urlop, posiadamy na miejscu. Należy tylko zadecydować, czy bawimy się nad morzem, czy relaksujemy się w górach?

Jeśli wybierzemy tę drugą ewentualność, z pewnością się nie zawiedziemy. W naszej ojczyźnie znajdziemy pasma dla wszystkich. Jeżeli ledwo co rozpoczynamy romans z górami, wybierzmy dzikie i niewysokie Bieszczady. Dla bardziej zaprawionych idealne okażą się łagodne Sudety. Z kolei dla zapalonych fanów górskich wycieczek, Tatry to najlepsze rozwiązanie. Tak naprawdę, wszelkie te pomysły są dobre. Nasze pasma górskie są wyjątkowo urokliwe i jest się czym delektować. Górskie wędrówki na pewno korzystnie wpłyną na naszą kondycję i samopoczucie. To świetna opcja dla ludzi, którzy mają siedzącą pracę.

Karkonosze, Śnieżne Kotły

Autor: Anna Więckowska
Źródło: Anna Więckowska

Noclegi w górach są w różnych cenach. Jesteśmy w stanie znaleźć świetną ofertę w którymś pensjonacie albo też zdecydować się na kwatery u mieszkańców. W tym przypadku ceny są bardzo małe. Jeżeli jednak zdecydujemy się na wypoczynek w Zakopanem (np. ), trzeba być gotowym na spore wydatki. Miasto jest stolicą Tatr. Zawsze było zapełnione przez turystów. Wyjątkowo popularne było w międzywojniu. Wtedy wypoczywało tu wielu znanych nazwisk. Dzisiaj można oglądać domy, w których pomieszkiwały takie znakomitości, jak Witkacy, czy Kornel Makuszyński.

Zakopane to wyjątkowe miasto, w którym czuć niepowtarzalny klimat. Jest połączeniem tradycji góralskich oraz polskiej kultury. Na głównym deptaku, Krupówkach, zobaczymy mnóstwo pamiątek, regionalne oscypki oraz zakopiańskie niedźwiedzie, z którymi możemy zrobić sobie fotografię. Wczasy w rodzimych górach to gwarancja świetnej zabawy oraz aktywnego wypoczynku.