Polskie wesela zyskują popularność za granicą

Ostatnio coraz więcej obcokrajowców decyduje się na organizację zaślubin i wesela w Polsce. Nasz kraj jest szczególnie atrakcyjny dla odwiedzających z zachodu, gdzie pomimo postępującej skłonności do zrównywania cen, ciągle jeszcze jest drożej niż w Polsce.

Każdy, kto urządzał już taką uroczystość wie, że organizacja takiej uroczystości to wydarzenie wymagające sporych wydatków. Za przykład można podać m.in. opłaty za orkiestrę, dekoracje, ubrania, wynajem samochodu, nocleg dla gości itp. Koszty mnożą się bez końca, a każdy marzy by jego wesele przez długi czas zapisało się w pamięci wszystkich gości. Nic więc zaskakującego w tym, że wesele po góralsku zdobyły sobie sławę poza granicami naszego kraju, pośród tych, którzy z jednej strony poszukują u nas odrobinę egzotyki, a z drugiej chcą trochę przyoszczędzić.

Najbardziej wziętymi kierunkami tej weselnej migracji są kurorty rozlokowane w pobliżu zachodniej granicy kraju. Co rusz powstają tu następne czarujące miejsca, które nęcą obietnicą wesela-marzeń.

moda ślubna

Autor: Beata Augustyniak
Źródło: abcslubu.pl

Z obserwacji wynika, że największym popytem cieszą się wesela w górach. Polskie góry powitają weselnych gości w szczególności wyśmienitą kuchnią oraz zapierającymi dech w piersiach widokami, które jednocześnie wykorzystać można jako niesamowite tło dla ślubnych zdjęć. Dobór miejsca zależny jest od preferencji oraz zasobności portfela. Oferty są różnorakie: od nowoczesnych sal po odrestaurowane poniemieckie pałace. Każdy więc powinien poszukać coś na miarę swoich możliwości oraz oczekiwań (sprawdź Rusiń-ski).

Dobrze jest mieć na uwadze fakt, że posiadacze rozmaitych restauracji, hoteli czy pensjonatów, mają napięte terminy. Wielokrotnie na wolny termin trzeba oczekiwać nawet do dwóch lat. Największa liczba chętnych na wesela jest w w okresie letnim.

Jeżeli chcesz poznać niniejszą tematykę dokładniej, wejdź na ten odnośnik, gdyż znajdziesz więcej porad w witrynie (http://www.uroczysko7stawow.pl/spa-by-loccitane/spa), którą Ci sugerujemy.

Coraz bardziej natężoną popularnością cieszą się także wesela wyprawiane w czwartki lub w piątki. Tak więc w sytuacji, gdy już wybierzemy konkretne miejsce, należy natychmiast zabukować stosowny termin, ponieważ zainteresowanych, jak można zauważyć jest duża liczba i nie tylko pośród naszych rodaków.