Akcesoria, które są niezbędnym wyposażeniem podczas pobytu na strzelnicy

Strzelnica to miejsce, w którym obowiązują specjalne zasady ostrożności. Systemy bezpieczeństwa wmontowane w różnego rodzaju pistolety bywają niewystarczające, najbardziej niedoskonałym czynnikiem w takiej sytuacji jest człowiek, któremu zdarza się się pomylić. Żeby zniwelować skutki tych pomyłek, ale również w celu ochrony części organów wykorzystuje się specjalne akcesoria. Elementy ochronne są przydatne do zachowania bezpieczeństwa podczas obsługi broni palnej.

Ochrona na pierwszym miejscu

Autor: Uvex

Słuchawki taktyczne są potrzebne przy okazji strzelania we wnętrzu o ścianach z betonu. Wystrzał z broni palnej, wzmocniony odbiciami od ścian jest bardzo groźny dla słuchu. Wywołuje niekiedy tymczasowy albo stały uszczerbek na słuchu. Dlatego przebywanie na strzelnicy bez ochraniaczy na uszy jest zabronione, a władze obiektu muszą zapewnić taki elementy każdemu zainteresowanemu.

Kolejnym znaczącym organem, który może zostać uszkodzony w czasie treningu na strzelnicy są oczy. Cząstki prochu po wystrzale dostają się niekiedy do oczu, powodując nawet osłabienie wzroku. Dlatego dobrze mieć przy sobie okulary taktyczne. Oprócz wzmocnionej bariery mechanicznej, takie okulary posiadają dogodną wentylację oraz różnego rodzaju filtry optyczne, które przydają się w czasie ćwiczeń na świeżym powietrzu, w pełnym słońcu.

Sprzęt dla zapaleńców

W różnych sklepach z militariami można również nabyć różne praktyczne rzeczy. Kabury na broń palną, zapasowe magazynki ale też specjalnie przystosowaną odzież. Nierzadko na obiektach strzelniczych można zobaczyć spodnie taktyczne. Są to spodnie specjalnie stworzone do noszenia broni, są one wykorzystywane przez wszystkie służby porządkowe i wojsko.

Od standardowych spodni odróżnia je zestaw szczegółów, z czego najbardziej widocznym są szersze szlufki pozwalające na zamocowanie specjalnego pasa z bronią. Ponadto w tego rodzaju spodniach jest dużo pojemnych kieszeni i pomocnych schowków na potrzebne akcesoria – latarki, noże czy zapasowe magazynki. Częstym dodatkiem są również karabinki, do których można przypiąć klucze czy telefon komórkowy.