Oczko wodne – niezbędne wyposażenie

Projektowanie ogrodu to dużo pracy, a gdy w centralnym punkcie umieszczamy oczko wodne, musimy o nie zadbać. To rzeczywiście dekoracja, szczególnie jeśli włączymy w to odpowiednie rośliny. O czym trzeba wiedzieć, decydując się na swój własny staw przy domu?

Oczko wodne jest głównie dekoracją ogrodu dla miłośników zwierząt i roślinek wodnych. By naprawdę można było się nim zachwycać i pokazywać najbliższym, musimy o nie dbać. Oczyszczanie i napowietrzanie wody muszą odbywać się systematycznie, więc dobrze zatroszczyć się o obowiązkowość.

Akwarium

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Oczyszczanie wody
Ważne, żeby kontrolować parametry wody specjalnymi urządzeniami ze sklepów z akcesoriami akwarystycznymi. Wyjątkowe znaczenie ma czysta woda w oczku, stąd też najważniejszy jest dobry filtr. Powinno się go często oczyszczać, chociażby pod strumieniem zimnej wody. Warto jednak uwzględnić, że bakterie, zgromadzone na nim są bardzo potrzebne, dlatego nie można zbyt dokładnie wyczyścić filtru. Jeśli to zaniedbamy, trzeba zmienić wodę w oczku, przynajmniej częściowo. Napowietrzanie również jest niezbędne, przydadzą się więc pompy wodne i fontanna. W gorące dni koniecznie uzupełniajmy wodę, bo będzie parowała.

Glon to wróg

akwarium

Źródło: flickr.com

Kiedy jest ciepło i słonecznie, zwykle pojawiają się glony. Szkodzą nie tylko wyglądowi, lecz co ważniejsze mieszkańcom oczka. Trzeba więc systematycznie je wyławiać samodzielnie. Logiczne, że najlepiej pomagać sobie specjalnymi sprzętami do tego przeznaczonymi lub cleaning service wroclaw zwykłymi narzędziami ogrodowymi. Małe glony musimy niestety wyłowić specjalnymi sieciami. Nie wolno stosować chemikaliów, zwłaszcza, jeżeli w oczku hodujemy. Więcej w temacie oczka wodnego i akcesoriów jest tutaj:

Zwierzęta i rośliny
Dosyć oczywiste jest też to, że musimy zadbać o żyjątka z oczka wodnego. Odpowiednia woda, pozbywanie się glonów – wiążą się z tym bez dwóch zdań. Zwierzęta należy regularnie karmić i poznać ich zachowania. Dziwny objaw należy sprawdzić.

Nie wahaj się: przejdź do oferty (https://ogrodymaskulanis.pl/), żeby otrzymać dodatkowe informacje na prezentowany w tekście temat. Czekamy na twoją recenzję!

Rośliny natomiast powinniśmy regularnie przycinać i czasami nawozić, gdy nie rosną. Z kolei gdy są zbyt aktywne, koniecznie trzeba je rozsadzać. Pokarm dla rybek i nawóz dla roślin powinniśmy wybierać jedynie ze sprawdzonych źródeł.