Gry bitewne rozwijają strategiczne myślenie

W okresie królowania Internetu gry planszowe odeszły w mody. Jeszcze kilkanaście lat temu wszyscy członkowie rodziny grali w Chińczyka, szachy czy Warcaby. Teraz rozgrywki przeniosły się do świata wirtualnego. I nie bawią się przy nich już całe pokolenia. Wielka szkoda. Gry planszowe bowiem mają cenny wpływ na rozwój naszego umysłu. Doskonałym przykładem są gry bitewne jak Warhammer Fantasy Battle.

Gra planszowa - Warhammer

Źródło: http://www.planszoweczka.pl/

Warhammer Fantasy Battle – zabawa, która uczy

Ta gra bitewna opiera się na manewrowaniu armią na wojnie z wykorzystaniem różnych scenariuszy. Gra jest tak popularna, że obecnie dostępna jest już jej 8. edycja, a w Internecie tworzone są poświęcone jej fora. trudno się dziwić. Warhammer Fantasy Battle to nie tylko przednia przygoda, która niesłychanie wciąga, ale przede wszystkim gra bitewna wyrabiająca nawyk strategicznego myślenia. A przecież myślenie strategiczne to istota podejmowania natychmiastowych i dobrych decyzji. Dzięki niemu kompleksowo odbieramy utrudnienia oraz zdołamy rozwiązać je w wyjątkowy sposób. Wielorakie scenariusze Warhammer Fantasy Battle uczą, że nie istnieje jedna doskonała taktyka,podobnie jak nie ma tylko jednego idealnego rozwiązania.

Gra planszowa - Warhammer Inwazja

Źródło: http://www.planszoweczka.pl/

Warhammer Inwazja – karciana strategia

Nie tylko gry planszowe wyrabiają większą efektywność strategicznego myślenia. Świetnym do tego narzędziem jest karciana gra Warhammer Inwazja. Jej treść| dzieje się się w świecie Warhammer Fantasy Battle. Jest ona tak modna, że zaczęto organizować Otwarte Mistrzostwa Polski w ten rodzaj gry. Miłośnicy Warhammera Inwazji zaznaczają, iż charakteryzuje ją niezwykle energiczna, niemożliwa do odgadnięcia rozgrywka, w której nie brakuje niepowtarzalnych zwrotów akcji. Dodatkowo nie ma tam miejsca na nudę, ponieważ każda partia jest niepowtarzalna. Jednak najistotniejszym kryterium zakupu tej gry bitewnej jest wspomniany niebagatelny wpływ na wykształcenie nawyku strategicznego myślenia.

Strategiczne myślenie niezbędne w biznesie

Wiele się w ostatnim czasie mówi się o istocie strategicznego myślenia w biznesie. Funkcjonuje wiele firm oferujących szkolenia uczące strategicznego myślenia. Z reguły za swe usługi żądają znacznych kwot. A wystarczy sprawić dziecku grę bitewną. Niech obmyślanie scenariuszy stanie się nawykiem, który gwarantuje sukces.