Internetowe przepisy kulinarne

Autor: Sashertootie
Nie posiadasz pomysłów na pyszny obiad lub deser? Twoi podopieczni przejedli się już standardowym menu? To najwyższy czas, by odszukać parę interesujących receptur. Postęp technologiczny sprawił, że namierzenie przepisu na cudowne jedzenie zajmie tobie tylko moment. Dodatkowo recepturę na ciasteczka owsiane czy na smakowitą cielęcinę z pieca otrzymasz za friko.

Nim wyłączysz ten komputer, sprawdź jeszcze jedną publikację, gdyż istotnie zalecam to źródło, dlatego że ma ono niesamowicie przydatne wiadomości.

Czasy, gdy należało wyłożyć kilkadziesiąt złotych za rozsądną książkę kucharską na szczęście odeszły do lamusa. Otrzymujesz do wglądu ogromną darmową listę receptur kulinarnych – Internet.

W Internecie znajduje się dużo stron z recepturami gastronomicznymi. Zwiedzisz tu całe portale, poświęcone różnym typom kuchni – np. góralskiej, włoskiej, awangardowej, dawnej. Gama dań jest ogromna – będą tam zarówno przepisy, jak stworzyć smakowite lody orzechowe, jak i przepis na polędwiczki wieprzowe (zdrowe przepisy). Przepisy tam pokazane są w przeważającej części warte uwagi. Niektóre strony do danego przepisu doklejają nawet wideo, na którym kucharz przyrządza danie. W ten sposób będzie tobie prościej pojąć reguły jej robienia, naśladując krok po kroku postępowanie mistrza.

Z pewnością nie raz zetknąłeś się z zapiskami cyfrowymi, ochrzczonymi zwyczajnie blogami. W sieci funkcjonuje tysiące blogów, na których internauci dzielą się swoimi wyczynami gastronomicznymi. Duża część z nich to videoblogi, to znaczy serie filmików z poradami, jak przyrządzić dane danie.

Receptury zrealizowane w formie klipu filmowego znajdziesz także na znanym portalu Ich popularność jest oceniana liczbą wyświetleń – najpopularniejsze (przeważnie zagraniczne) zaliczyły po parę milionów wyświetleń i tysiące regularnych widzów. Część z nich pokazuje receptury wymyślone dla rozrywki – najsłynniejszy taki videoblog to ten, w których 3 przyjaciół stara się wymyślać najbardziej tłusty obiad. W ramach relaksu po długich bojach w kuchni fajnie jest poznać choć jeden odcinek tego rozrywkowego videobloga. (post daniela przepisy)