Jak unikać słabiutkich filmów w kinach

kino

Autor: Jeff Karpala
Kino to dość znana forma rozrywki, dostępna od dawna. Odkąd panowie Lumiere rozpowszechnili swój twór zwany kinematografem, ruszające się obrazy zyskały sobie niezwykłą sławę. Nie powinno się dziwić, bo to bodaj najprościej przyswajalna wizja rzeczywistości wykreowana przez inną osobę. Książki czyta się dość mozolnie i rzadko są tak nieskomplikowane, jak większość filmów; muzyka zaś nie daje nakarmić niczym wzroku.

Kinematografia daje i to, i to, a przy tym w nieskomplikowany sposób ukazuje to, co wyobrażał sobie twórca fabuły, nie pozostawiając luk na żadne niedomówienia. Dzisiejsze filmy są wizjonerskie, wzbogacone niesamowitymi efektami, a dźwięk bywa zrealizowany w sposób, który, przy użyciu sali kinowej bądź kina domowego, zwyczajnie wciska w fotel.

To dotyczy najlepszych filmów, bo oczywiście jest też sporo kiepskich.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie portale są zachwalane przez różne osoby, to zobacz polecane info na ten temat. Może Cię ono bardzo zaintrygować.

Zanim więc wybierzemy się do kina oddać kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych na film, który może się nam zwyczajnie nie podobać, słusznie jest poznać kilka jego recenzji. W teorii jest to jak najbardziej bezstronny opis tego, o czym jest produkcja i jakie wrażenie może wywołać w widzu. Człowiek jest jednak jedynie człowiekiem i pisząc taką opinię w ten czy inny sposób kieruje się własnym gustem i doświadczeniami, dlatego kilka recenzji tego samego obrazu może się istotnie różnić. Słusznie jest zobaczyć kilka niezależnych portali na temat najnowszych produkcji filmowych, gdzie opiniodawcy opisują świeże wrażenia z pobytu w sali kinowej, lub fora pasjonatów kinematografii, gdzie również poznamy wiele ocen – nie zawsze rzetelnych, jednak zazwyczaj bardzo szczerych. Recenzje filmowe są dość pomocne w doborze repertuaru, z którym widz pragnąłby się zapoznać.

Oczywiście poza oceną filmu: udany, nieudany, kluczowe jest dla oglądającego coś jeszcze. Bo ten lubi komedie, a drugi horrory. Nie zawsze sam tytuł produkcji sugeruje, co zobaczymy na ekranie w sali kina, dlatego przynajmniej pobieżnie dobrze przyjrzeć się, o czym jest konkretna produkcja. Najbardziej popularnym gatunkiem kinowym, który nie rozczaruje lwiej części oglądających, są filmy przygodowe. Twórcy tych produkcji bardzo dbają o to, by na ekranie pojawiały się sceny wesołe, smutne i takie, które po prostu mają za zadanie przytłoczyć oglądającego i sprawić, żeby podobało mu się to, co ma przed oczami.