Jak spędzać wolny czas?

Ten artykuł został napisany dla wszystkich tych, którzy nie posiadali nigdy konsoli, ani nie wiedzą, czym ona tak naprawdę jest i do czego służy. Wyjaśnię też, czym się ona różni od peceta, jakie są jej typy i komu ją można najbardziej zarekomendować. Konsola to w rzeczywiście komputer, różniący się od popularnego PC funkcją. Jest to maszyna używana wyłączne do gier wideo.

Konsoli nie możemy po zakupie udoskonalać, dokupując nowsze elementy, tak jak czyni się to w wypadku klasycznego peceta. Stanowi ona integralną całość, do której możemy dodać jedynie akcesoria peryferyjne, takie jak karty pamięci, pady, głośniki i ekran.

Blackgames.pl - konsole

Źródło: Blackgames.pl

W sklepach obecnie znajduje się parę wartych uwagi urządzeń. Tokijskie Sony oferuje dwie generacje konsol – Playstation 3 i Playstation 4 (::sklep::). Microsoft ma w sprzedaży Xbox 360 i Xbox One, japońskie Nintendo za to WiiU. Ceny konsol nowszych technologicznie rozciągają się zależnie od opcjonalnych dodatków. Wydając mniej pieniędzy można zdobyć Playstation 3 – w tym przypadku ceny krążą około 700 zł za nieużywany egzemplarz.

Na wszystkie najpopularniejsze konsole wyszło wiele wciągających produkcji, głównie FPS (First Person Shooter), wyścigowych i zręcznościowych.

Ten odnośnik do serwisu uski opinie kieruje do niesamowicie atrakcyjnej witryny, która posiada równie intrygujące dane na opisywany wątek.

Najlepsze gry na PS2 to z całą pewnością Guitar Hero, w którym możemy udawać najlepszych gitarzystów. Zarekomendować należy też znakomitą grę wyścigową Gran Turismo. Na PS3 wydano wiele klasycznych już serii, takich jak FIFA, Tekken i Call of Duty. Gry na PS4, ze względu na lepszą specyfikację, oferują o wiele lepszą grafikę. Konsola Microsoftu zaś oferuje nawet większe spektrum. Niektóre gry na XBOX 360 wspierają specjalny kontroler Kinect, co umożliwia wyczucie ruchu użytkownika i przeniesienie go na monitor. W gatunku znajdziemy wiele pozycji sportowych i zręcznościowych. Konsola ta (::tutaj odnośnik do e-sklepu::) również może się poszczycić wybitną polską grą RPG Wiedźmin.

W ciągu dwóch ostatnich lat powszechne stały się lekkie netbooki i tablety, ułatwiające stały dostęp do internetu. Interesującą opcją dla każdego posiadacza takiego sprzętu byłby zakup konsoli.

Jeśli ciekawi Cię przedstawiany tekst, odszukaj witrynę, która podnosi zbliżone tematycznie wątki, też będą z pewnością interesujące.

W ten sposób można wygodnie oddzielić relaks od pracy.