W jaki sposób przyszykować się do wycieczki rowerowej?

Przygotowując się do eskapady rowerowej, krótszej czy dłuższej, trzeba wziąć pod uwagę parę ważnych obrębów. Jednym z nich jest oczywiście bicykl. Skontrolowanie stanu technicznego przed wszelkim wyjazdem jest konieczne – przed wszystkim chcemy bez ryzyka dojechać do celu (jak też naturalnie wrócić), pozwoli nam uniknąć przykrych niespodzianek.

kwatery prywatne

Na co powinno się zatem zwracać uwagę? Sprawdzić stan techniczny, zatem: czy działa oświetlenie (nigdy nie wiadomo, czy z powodów od nas niezależnych wycieczka nie przedłuży się), sprawdzić stan hamulców (konieczne będzie skontrolowanie działania układu hamulcowego), opony (muszą być dobrze napompowane – nadto duże ciśnienie sprawia szybsze eksploatowanie się, z kolei nadto niskie – nierównomierne zużywanie się bieżnika), odpowiednie ułożenie siodełka oraz kierownicy. Sakwy – są lepsze aniżeli plecaki pod tym względem, że nie dźwigamy ciężaru ekwipunku na plecy – powiększa to wygodę jazdy. Z początku dobieraj łatwiejsze trasy rowerowe.
mieszkanie

Autor: Tom Hannigan
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy rower mamy przyszykowany powinniśmy teraz przygotować siebie. Nie przeceniajmy swoich możliwości! Na początku trzeba zatroszczyć się o naszą formę fizyczną przykładowo biegając czy jadąc rowerem na krótszych dystansach. Z upływem czasu można sobie trasę wydłużyć. Istotny jest także należyty strój.

Jeżeli zaciekawił Cię nasz artykuł, to do zobaczenia (http://visaandwork.com/) mamy następne treści na stronie, którą opracowaliśmy pod podanym linkiem.

Odzież termiczna sprawdza się nie tylko w minusowych temperaturach.

Ma za zadanie odprowadzenie potu z powierzchni skóry. Włością inwestycją jest kupno bucików rowerowych. Wskazane jest posiadać przy sobie należytą mapę, dla przykładu trasy rowerowe Warszawa.