W Gdańsku, Gdyni jak też Sopocie będzie co robić!

Trójmiasto to szczególny kompleks 3 rozmaitych organizmów miejskich scalonych unikalnym usytuowaniem nad Zatoką Gdańską oraz oddzielonych polodowcowymi pagórkami morenowymi od reszty globu.

Roboty drogowe

Autor: Kenneth Walton
Źródło: http://www.flickr.com
1000 letni Gdańsk, miasto stołeczne pomorskiego, o dużych atutach architektonicznych oraz kulturowych łączy się z najsłynniejszym uzdrowiskiem Sopot, jaki z kolei poprzez nadmorski las sąsiaduje z bardzo nowoczesną Gdynią. Trzy miasta powiązane prędką koleją miejską oraz wspólną propozycją zakupową, wypoczynkową jak też kulturalną. Doskonale połączone ze światem, drogą lądową, powietrzną a także wodną, oferuje ciąg atrakcji a także niepowtarzalny nastrój. Trójmiasto to jeden z najważniejszych ośrodków kulturalnych, akademickich jak też przemysłowych w naszej ojczyźnie, jednak zdecydowanie najważniejszą rolę gra tutaj turystyka, dlatego że region ten należy do najciekawszych pod względem krajoznawczym terenów naszego kraju.

sylwester gdynia

Autor: Mariusz Chilmon
Źródło: http://www.flickr.com
Kolagen na wakacjach

Autor: DER-MED
Źródło: DER-MED
Każdego lata Trójmiasto zalewa potok spragnionych słoneczka oraz nadbałtyckich, piaszczystych wybrzeży przybyszów z odległych zakątków kraju, aczkolwiek i zagraniczni podróżnicy nie są w tym miejscu rzadkością. Gdańsk na całym globie słynie ze swej ładnej architektury, ciekawej historii i wielkiego bogactwa. Najogromniejszy skarb Bałtyku – wspaniały bursztyn kojarzony jest dokładnie z tym miastem, a piękne złocistożółte ozdoby spotkamy w Gdańsku nieomal na każdym kroku. Gdynia (zobacz ofertę w Gdynii) to istotny bałtycki port jak też nowoczesne miasto, pozbawione być może wdzięku pozostałych, malutkich nadbałtyckich mieścinek, za to proponujące wiele interesujących atrakcji.

To tu, oprócz ślicznych jachtów i skromnych łódek zobaczymy najwspanialsze żaglowce na świecie – Dar Pomorza, i, przy jocie szczęścia Dar Młodzieży, w dalszym ciągu wypływający w rejsy. Warto tutaj spędzić Sylwester Gdynia bowiem to faktycznie piękne miasto.