Wypróbowane sposoby na składowanie ciuchów i praktyczne wyposażenie szafy

Co jakiś czas należy zarządzić porządki w garderobie. Jeśli porządki wiosenne dopiero przed Tobą, poznaj sposoby na przechowywanie strojów, ażeby nie trzeba było ich prasować po każdym wyjęciu z szafy.

Ruiny kościoła w Trzęsaczu

Autor: Kasprzol
Źródło: http://www.flickr.com
lot

Autor: paukrus
Źródło: http://www.flickr.com
Sprawdź także, w jaki sposób praktyczne oprzyrządowanie szafy uprości Ci opanowanie bałaganu w ubraniach. Ciuchy leżące na półkach nie muszą poukładane być w duże stosy. Trudno wówczas wyjmować te leżące pod spodem, natomiast poza tym przeważnie używamy tych leżących na wierzchu. Mniejszy stos na półce zapewnia też lepszą wentylację konfekcji. Dlatego półeczki nie mogą być zanadto wysokie. Na składane bluzki, koszulki oraz swetry potrzebujesz półeczek o szerokości 45-60 cm a także – moja strona wysokości 30 cm. komfortowe półki na pościel oraz ścierki posiadają wielkość 50-100 cm oraz wysokość 30-40 cm.
ubrania wiszące na wieszakach muszą być zawieszone luźno – minimum 3 cm jedna od drugiej. Na koszulę, kieckę, bluzkę potrzebujesz w przybliżeniu 7 cm drążka. Na drążku rozciągłości 100 cm pomieści się 14-15 sztuk odzień. Na marynarkę, płaszcz a także żakiet potrzebujesz 11-12 centymetrów drążka. Na drążku o długości 100 cm można zatem powiesić jedynie 9 sztuk. Odstęp drążków na wiszące ubiory trzeba dobrać do długości ciuchów.

Żeby mieć większą ilość danych na przedstawiany tu temat, polecam (www.naturalhotel.pl/konferencjeeventy) pozostałe absorbujące portale.

Na krótkie sukienki a także koszule potrzebujesz miejsca o wysokości 1 metra. Spódnice a także płaszcze wieszamy na drążkach utwierdzonych na wysokości 140 centymetrów. Drobną odzież, ściereczki i ręczniki korzystniej magazynować w pojemnikach, szufladach, bądź koszach niż na półkach.

Przegródki na bieliznę a także krawaty nie powinny być głębsze aniżeli 12 cm, na ręczniki – 30-40 centymetrów. Kurtki puchowe oraz inną zimową odzież wierzchnią przechowujemy w specjalnie do tego celu przeznaczonych pokrowcach.