Jak przygotować się na wakacje z maluchem nad morzem?

Przewidujesz pierwsze rodzinne wczasy nad morzem? Frapujesz się, gdzie najlepiej jechać z latoroślą, ażeby urlop był miłym wspomnieniem zarówno dla ciebie, jak i dla niego?

ogląd - hotel

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Przeczytaj poniższą poradę. Dowiesz się z niej co brać pod uwagę planując wakacje nad morzem oraz jak uprzyjemnić sobie pobyt, kiedy już tam będziesz. Wyprawa da rezultat a także nie utrudzi Was za bardzo, jeżeli uważnie wybierzesz miejsce odpoczynku. Gdy jedziesz z dzidziusiem, wybieraj raczej nasze zachodnie wybrzeże bądź otoczenia Zatoki Gdańskiej a także Mierzei Wiślanej. Klimat tu jest łagodniejszy, natomiast wiatry słabsze. Przedszkolak może wypoczywać na środkowym wybrzeżu, w klimacie ostrzejszym. Jeśli zdecydujesz się na Niechorze noclegi zarezerwuj stosownie wcześniej.
fotos - fotografia

Autor: Jose Losada
Źródło: http://www.flickr.com
Niezmiernie ważny jest rodzaj wybrzeża – z dzidziusiem nie jedź na klify (na przykład do Jastrzębiej Góry). Ekskursja na taką plażę (a zwłaszcza wniesienie z powrotem wózka) będzie katorgą. Dla starszego dziecka poszukaj plaży piaszczystej i szerokiej. Wybieraj miejscowości nad samym morzem, prędzej dojdziecie na plażę. Jeśli wyjazd (zobacz również wyjazdy firmowe) ma wzmocnić smyka, powinien trwać co najmniej miesiąc. Komplet obligatoryjny na plażę to cieniutka, bawełniana bluzka z krótkimi rękawkami, czapka z daszkiem (albo kapelusik), krem z wysokim filtrem oraz parasol od słońca. Kiedy już będziecie na plaży, ulokuj się niedaleko innej rodziny z dziećmi.

Jest duża szansa na to, że dzieci będą się wspólnie bawić, zaś Ty chwilkę odsapniesz. Jednak pamiętaj, iż to Ty odpowiadasz za swe dziecko, jego postępowanie a także bezpieczeństwo, a oczy musisz mieć dookoła głowy.