Kiedy warto jechać w polskie góry?

Góry to przede wszystkim cudowne krajobrazy, krystalicznie czyste powietrze, cudowna przyroda i dzikie zwierzęta.
Te atrakcje zagwarantowane mamy właściwie w każdym sezonie. Ale kiedy najlepiej wyruszyć w góry tak aby w pełni korzystać z ich uroków zależy od priorytetów każdego łazika.

Kawalerka

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Dobierając porę roku na górską ekskursję trzeba najpierw zastanowić się czy wolimy długie piesze wędrówki i zdobywanie wielgachnych szczytów, czy też może jazdę na nartach, lub desce snowboardowej. Jeżeli jesteśmy miłośnikami zimowego szaleństwa to naturalnie wybierzemy zimową porę. Jeśli z kolei wolimy długie wędrówki a także dalekie górskie szlaki wtenczas lepiej wybrać się w lecie, zimą bowiem niektóre trasy ze względów bezpieczeństwa są zamknięte. Warto też zastanowić się czy preferujemy spokój a także czy nie przeszkadza nam tłok. Jeśli wolimy w ciszy przemierzać szlaki górskie nie powinniśmy jechać w góry w miesiącach wakacyjnych, czyli w lipcu oraz sierpniu, ponieważ wtedy na trasach panuje największy tłok. W sezonie letnim przed wejściem na niektóre szczyty musimy nawet czekać w sporych kolejkach, dlatego osoby, które nie lubią tłoku muszą wybierać się w góry na wiosnę, czy też jesienią. Wtenczas na trasach jest o wiele mniej tułaczy i możemy w spokoju dumać nad pięknem przyrody.
Z kolei wielbiciele sportów zimowych, jacy nie lubią tłumów powinni unikać czasu ferii zimowych albowiem wtenczas szlaki zjazdowe pełne są jeżdżącej oraz uczącej się jeździć młodzi, a do kolejki na szczyt musimy odstać swoje.

Wielu tułaczów przyjeżdża w góry aby spędzić Wielkanoc w górach a także w czasie tzw.

Ekscytujący materiał? Jeśli tak uważasz, kliknij tutaj. Tam oczekuje na Ciebie więcej bonusów (https://2sport.pl/fitness/masazery) – one też Cię żywo zainteresują.

długich weekendów, miejsca noclegowe na owe dni nie dość, że są o wiele droższe to do tego miejsce rezerwować musimy nawet na parę miesięcy przedtem. Jeśli natomiast chodzi o same atuty gór to owe zachwycają o każdym czasie.