Raz na kilka lat warto wydać trochę więcej pieniędzy i na wakacje pojechać do dalekich krajów

Początek wiosny to idealna pora na to, aby zacząć snuć plany, gdzie latem pojechać na wakacje. Ci bardziej dalekowzroczni wczasowicze myślą o wakacyjnym rozkładzie zajęć jeszcze wtedy, kiedy na zewnątrz panuje tęgi mróz.

peru

Kierunek wyjazdu bywa uzależniony nade wszystko od grubości portfela – jeśli środki do dezynfekcji pieniężne są ograniczone, to wakacje trzeba będzie spędzić u przyjaciół. A jeśli stan konta bankowego na to pozwala, to można pojechać do innego kraju bądź na inny kontynent.

Kto jednak nie ma środków finansowych, a wcale nie chce rezygnować z egzotycznych eskapad, ten zaciągnie kredyt w obcej walucie,a potem wpisze w internet frazę wakacje Dominikana, bez pośpiechu spakuje walizki i pojedzie na kilkudniową wycieczkę życia. Jak pokazują prywatne obliczenia, koszty urlopowego pobytu w krajowych miejscowościach są tak wygórowane, że gros osób wybiera zagraniczne kurorty – dopłata kilkuset złotych pozwoli zwiedzić bardzo ciekawe miejsca na Ziemi.

plaża na Majorce

Autor: Michal Osmenda
Źródło: http://www.flickr.com

Fantastyczną alternatywą dla tak często odwiedzanych miejsc jak Majorka czy Hiszpania, są wyspy Morza Karaibskiego. Tamtejszy klimat i scenerie rodem z baśni, bywają tak odmienne od tego, co jest nam znane, że z pewnością wyjazd np. na Jamajkę będziemy pamiętać do końca życia.

Jeśli masz ochotę uzyskać więcej wiadomości na prezentowany temat, to odnajdziesz je zapewne po przejściu do źródła – w tamtym miejscu są one niesamowicie fascynujące.

Dlatego zamiast po raz n-ty analizować propozycje europejskich hoteli i szukać regionalnych rozrywek, lepiej wpisać w wyszukiwarkę hasło wakacje Dominikana, żeby w ten sposób znaleźć solidnego organizatora tego rodzaju podróży.

Następną alternatywą bywa wyjazd do Peru albo innego kraju kontynentu amerykańskiego. Ten obszar Ziemi jest nam raczej znany tylko i wyłącznie z reportaży przyrodniczych bądź podróżniczych. To tutaj przyjeżdżają intelektualiści z całego globu, żeby szukać śladów dawnych cywilizacji. A wczasowiczów kuszą cudowne wybrzeża i widoki wysokich gór. A sam wyjazd do Peru lub na Dominikanę muszą poprzedzić długie przygotowania. Należy najpierw zdobyć aktualne informacje na temat pogody, żeby móc spakować właściwe stroje oraz kupić przewodniki, aby nie przeoczyć żadnej atrakcji. Warto również sprawdzić na kursy walut i wymienić polskie banknoty na sole – w Polsce takie zadanie jest łatwiejsze do zrealizowania. Obligatoryjnie trzeba też przemyśleć kwestię szczepień, zwłaszcza wtedy, gdy w podróż zabieramy ze sobą naszych milusińskich .