Dlaczego rowery stały się taką popularną formą komunikacji, jak poprawia się infrastruktura w wielu miastach.

Od paru lat rowery przeżywają prawdziwy renesans, ilość ich użytkowników rośnie w szybkim tempie. Bez przerwy się pojawiają kolejne sklepy sprzedające akcesoria i rowery, i mimo niemałej konkurencji mają naprawdę dużo klientów.

w Tunezji

Autor: Marcin Grabski
Źródło: http://www.flickr.com

Co interesujące, wiele osób traktuje rower zielony rower tychy nie tylko w charakterze rozrywki, lecz jako podstawowy środek lokomocji. W większych miejscowościach, gdzie częściej się stoi w korkach niż jedzie, rower sprawdza się doskonale i można nim dojechać znacznie szybciej na uczelnię czy do pracy. taką popularność rowerów widzą także władze miast, i z takich też powodów powstają w nich najróżniejsze ścieżki i szlaki rowerowe Wrocław. Infrastruktura cały czas się rozwija, a to niewątpliwie również wpływa na to, że taka duża liczba osób zaczyna z chęcią przygodę z dwoma kółkami.
Kraków

Autor: Wikipedia
szlaki rowerowe wrocław

Autor: Josh Lee
Źródło: http://www.flickr.com
Co ważne, budowa ścieżek rowerowych ma duży wpływ na bezpieczeństwo poruszania się, zarówno ludzi na rowerach jak i kierujących samochodami. Niestety na naszych ulicach z przestrzeganiem przepisów jest bardzo różnie, i wielu ludzi zwyczajnie czuje obawy przed poruszaniem się po zatłoczonych jezdniach, a z kolei zwykłymi chodnikami jeździć nie można. Ścieżki i szlaki rowerowe Poznań dają możliwość poruszania się bez potrzeby jeżdżenia ulicami, dzięki czemu nawet osoby starsze mogą się tam czuć komfortowo. Wiele wskazuje na to, że w najbliższych latach sytuacja rowerzystów poprawi się jeszcze bardziej.

W budżetach wielu miejscowości przewidziano spore środki na rozwój infrastruktury rowerowej, dzięki temu na pewno taka forma przemieszczania się będzie jeszcze bardziej popularna.