Dlaczego naprawdę warto odwiedzić takie miasto jak Szklarska Poręba?

Wypoczynek to czynność, jaką raczej niejeden z nas pragnąłby powtarzać możliwie często. I wcale nie musi to być przecież bardzo długie wylegiwanie się przed telewizorem. Choć można by zrobić i to.

Jednak z jakiego powodu mielibyśmy tracić czas na telewizję, skoro niedaleko nas jest dużo pięknych miejsc, jakie należałoby odwiedzić osobiście?
A w jakie miejsce można by wyjechać? Czasami należy wybrać pomiędzy odpoczynkiem nad morzem i w górach. Jeśli wybraliśmy to ostatnie rozwiązanie, to być może należałoby obejrzeć Góry Izerskie? Otóż w naszym kraju, w Sudetach. Ich zwiedzanie można rozpocząć od popularnej miejscowości turystycznej o nazwie Szklarska Poręba. Leży ona na pograniczu wymienionych wzgórz i jest znana ze swych atrakcji turystycznych. Poza wyciągami narciarskimi oferuje zwiedzającym ją ludziom też niemało innych rozrywek. Przykładowo w jej pobliżu są dwa wodogrzmoty – Szklarka i Wodospad Kamieńczyka. Wspomniana miejscowość leży także na granicy Karkonoszy u podnóża wzgórza o nazwie Szrenica.
Szklarska Poręba

Autor: Andrey
Źródło: http://www.flickr.com
Należałoby dodać, że ta miejscowość jest przyszykowana do przyjmowania około 10000 turystów i to przez cały rok, więc faktycznie nie należy oczekiwać nie wiadomo na co a zarezerwować jakiś wygodny motel na najbliższy urlop. szklarska poręba zachęca przecież wszystkich turystów przez cały rok.

A należałoby dopowiedzieć, że wyjątkowo chętnie będzie przyjmować rodziców z dziećmi. Wystarczy zobaczyć w Internecie film reklamowy o wspomnianej miejscowości – widoki aż zapierają dech!