Pomysł na firmę – hotel

Myślisz o otwarciu niewielkiego hoteliku bądź pensjonatu, jednak boisz się mnóstwa formalności do załatwienia? Na darmo! Ten biznes nie jest obwarowany żadnymi zezwoleniami a tylko ustawą o turystyce.
Ostatnie lata pokazują ciągły wzrost inwestycji na hotelarskim rynku.

Duża kawalerka ze ścianką działową

Autor: Unique Hotels
Źródło: http://www.flickr.com
Choć na znaczeniu utraciły hotele z wyższego segmentu, w tym w szczególności z pięcioma gwiazdkami, tendencję wzrostową odnotować możemy pośród ekonomicznych hoteli. Jak wskazują analizy rynku, przez wzgląd na względnie małe nakłady kosztów i dosyć szybki zwrot nakładów owe hotele stanowią dziś interesujące inwestycje. Profesjonaliści mówią o coraz to lepszej koniunkturze. Na pewno dlatego, że podróżujemy jak też będziemy robić to coraz częściej, a do tego będzie prościej, dlatego że przybywa dobrej jakości dróg.
festiwale

Autor: Huta Szkła Kryształowego Julia w
Kto nie umie patrzeć w przyszłość, będzie miał problemy. Bo już na wstępie powinniśmy wyszukać rynkową niszę. Postawić sobie pytanie, jacy goście będą przyjeżdżać do naszej miejscowości czy też regionu.

Zainteresował Cię ten artykuł? To przejdź do oferty wyprawa do japonii, by zaznajomić się z dodatkowymi info na ten temat, jakie dla Ciebie opublikowaliśmy.

Od tego zależą lokalizacja, rozmiar hotelu a także jego charakter. Planując, powinniśmy też wziąć pod uwagę, że konferencyjny hotel – hotel spa w zakopanem nie może liczyć trzydziestu pokoi, bowiem nie utrzyma się. Istotny jest także standard, również ze względu na możliwą późniejszą sprzedaż obiektu.

Dobry biznesplan mieści: analizę strategiczną biznesu, zakres robót inwestycyjnych (całkowity koszt inwestycji od zakupu nieruchomości po koszty kredytu), strategię promocji, a również przewidywania: sprzedaży i zakładanych kosztów i wyniku na operacyjnej działalności. W biznesplanie ująć trzeba wszelkie koszta, sporo kosztował będzie program hotelowy, który będzie ci z pewnością potrzebny.