Dlaczego warto odwiedzać Podhale? Jakiego rodzaju atrakcji jesteśmy w stanie tam oczekiwać?

Stolica Podhala przyciąga wielbicieli pieszych spacerów po górach oraz tych, których pasją jest aktywność zimowa. Zakopane sprzyja również rodzinnej turystyce, a wiele atrakcji dla dzieci czekają tu niemal na każdym kroku. Jak jesteśmy w stanie tu spędzić wspaniałe wakacje z małymi turystami?
Wjazd kolejką na Gubałówkę i zachwycanie się panoramą Tatr to jedna z bardziej znanych atrakcji dla każdego z turystów.

oferta

Autor: Alexandre Prévot
Źródło: http://www.flickr.com
Dla najmłodszych wielką atrakcją jest też spacer po Krupówkach – najważniejszym deptaku, jakim może się poszczycić Zakopane. Czeka tu popularny miś oraz góralskie bryczki, jakich oglądanie może maluchom zagwarantować wiele radości. Wspaniałe atrakcje na podlasiu dla dzieci czekają również na pobliskich basenach, które zachęcają wieloma zjeżdżalniami a także brodzikami. Z najmłodszymi dobrze się wybrać i do Muzeum Makuszyńskiego, oraz w okolice Wielkiej Krokwi.

Czy prezentowany materiał Cię zainteresował? W takim przypadku sprawdź odmienny polecany serwis wycieczka nad wodospad niagara, który też ma absorbujące informacje.

Ta skocznia narciarska na pewno wzbudzi zainteresowanie maluchów.

Zakopane może też zachęcać licznymi imprezami folklorystycznymi. Pokazy góralskich tańców oraz występy różnych zespołów to ciekawe wydarzenia dla dzieci oraz możliwość świetnej zabawy dla całej rodziny. spacery w rejon Morskiego Oka a także wędrowanie po pięknej Dolinie Kościeliskiej są z kolei rewelacyjnymi ofertami dla tych rodzin, jakie chcą zainteresować dzieci pieszymi wyprawami. Stolica Podhala zapewnia rodzinom bardzo dużo możliwości wypoczynku a także aktywnego spędzania czasu, a dobra zabawa czeka tu na każdego – bez względu na jego wiek.
Zachód słońca

Autor: kirandulo
Źródło: http://www.flickr.com
Praca

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Ważne jest jednak, iż, nie każdemu do gustu przypadnie Zakopane. Powodów może być wiele, natomiast najbardziej ważne z nich odnoszą się do za bardzo znacznego ruchu turystycznego w mieście. Istotnie, Zakopane każdego roku odwiedza bardzo dużo turystów, szczególnie zaś ta ilość jest znaczna w sezonie.

Dla wielu osób może być to męczące, tak więc warto skorzystać z możliwości przespania się w miejscowości nieopodal Zakopanego, czyli pokoje Nowy Targ. Jest to ciekawe miasto, pół godziny autem oddalone od stolicy polskich Tatr, co istotne, ceny noclegów są mniejsze, a dla osób, które preferują spokój, Nowy Targ jest bardzo dobrym wyborem.