Czy w tym roku modne będą podobne destynacje urlopowe jak w 2016? Co decyduje o wyborze kraju na urlop?

Planowanie wyjazdu wakacyjnego warto zacząć wcześniej. W taki sposób można liczyć na lepsze ceny. Gdy chcemy zaplanować wyjazd samodzielnie, to można czekać na dobre okazje cenowe, gdy chodzi o bilety lotnicze, natomiast korzystając z biur podróży, także dobrze jest przekonać się, co mają do zaoferowania, bo kupując wycieczkę sporo przed terminem, możemy liczyć na ciekawe promocje.
Gdy chodzi o wycieczki 2017, to sporo ludzi stale woli system last minute, w przypadku którego planują jedynie datę urlopu, a na sam kierunek decydują się na kilka dni przed urlopem.

wakacje kanada

Autor: Wambierzyce.pl
Źródło: Wambierzyce.pl

Podróżni

Autor: Yann Caradec
Źródło: http://www.flickr.com
W ten sposób można trafić na spore obniżki oraz zaoszczędzić sporo gotówki. Z tego choćby powodu na ten moment ciężko jest powiedzieć, które kierunki będą odznaczały się dużą popularnością. Może być podobnie, jak w ostatnim roku, gdzie z powodu niepokojów w wielu krajach, ludzie częściej decydowali się na te znane kierunki, gdzie czuli się bezpiecznie. W przypadku Polski, sporo ludzi zamiast ciepłych piasków w Tunezji albo Turcji, wybrało swojską plaże nad Bałtykiem. Stąd dość dużo turystów skorzystało z możliwości swojej rodzimej turystyki.
Może tego roku modne staną się dalekie kierunki, może na te wakacje Kanada – kliknij w link – niektórym wyda się doskonałą opcją. Na pewno jest to kraj warty zobaczenia, jednak ceny biletów lotniczych w przypadku tak dalekich destynacji, zwyczajnie odstraszają sporo osób. Nie mówiąc już o tym, iż na lot tracimy sporo czasu.

Dlatego raczej możemy sobie pozwolić na tego typu opcję, kiedy mamy dość długi urlop, ponieważ na przykład tydzień, to stanowczo za mało. Czas pokaże, które kierunki w tym roku będą na pierwszym miejscu.