Kto oraz na jakich warunkach może dostać skierowanie do sanatorium?

Przebywanie w uzdrowisku wiąże się dla kuracjusza z sumptami. Ponosi on część sumptów związanych z wyżywieniem a także zakwaterowaniem. Wydatki te nie są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
Pobyt w sanatorium trwa 21 dni.

Leczenie uzdrowiskowe jest kontynuacją leczenia szpitalnego albo specjalistycznego.

Nie ociągaj się — zweryfikuj jakie ciekawe informacje prezentuje nasza moja strona internetowa (https://horyzont.net.pl/czy-warto-prosic-o-kontrole-autobusu-przed-wycieczka/). Jej tematyka na pewno niezwykle Cię zainteresuje.

Jego zamysłem jest kuracja, terapia chorób przewlekłych oraz szeroko zrozumiana prewencja. Skierowanie na leczenie sanatoryjne w uzdrowiskowym szpitalu wystawia medyk tzw. ubezpieczenia zdrowotnego, zatem taki, jaki ma podpisaną umowę z NFZ na świadczenie swoich usług w danym roku albo wykonuje pracę w placówce, jaka ma taką umowę. W razie nieodzowności kontynuowania terapii w szpitalnym uzdrowisku, skierowanie jest w stanie również wystawić lekarz zatrudniony w szpitalu, w którym chory był leczony. Do skierowania musi dołączona być karta informacyjna, zawierająca niezbędne informacje na temat przebiegu choroby. Wypisując skierowanie na leczenie sanatoryjne lekarz kieruje się stanem zdrowia chorego, a również wskazaniami argumentującymi odbycie tego rodzaju leczenia.

Czy masz chęć zgłębić swoją wiedzę na zaprezentowany temat? Zatem chcemy nakłonić Cię do naszych następnych wpisów – wejdź w łącze do serwisu (https://edenbus.com.pl/oferta/przewozy-do-niemiec-walbrzych-swidnica/).

Lekarz, który je wystawił, musi przesłać skierowanie do należytego ze względu na miejsce pobytu chorego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Może to również zrobić sam zainteresowany.

Darłowo

Autor: Kochana Żanci
Źródło: www.flickr.com
W razie potwierdzenia skierowania, fundusz musi wskazać miejsce (jednak nie konkretną miejscowość, tylko na przykład czy ma to być teren górski czy sanatorium nad morzem) a także termin leczenia sanatoryjnego.

Jeżeli jednak stan zdrowia pacjenta uległ pogorszeniu i wyjazd do sanatorium musi zostać przyśpieszony, to o zmianie terminu wyjazdu na leczenie decyduje lekarz specjalista. Dokona on ponownej oceny skierowania.