Kto oraz na jakich warunkach może dostać skierowanie do sanatorium?

Przebywanie w uzdrowisku wiąże się dla kuracjusza z sumptami. Ponosi on część sumptów związanych z wyżywieniem a także zakwaterowaniem. Wydatki te nie są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
Pobyt w sanatorium trwa 21 dni.

Leczenie uzdrowiskowe jest kontynuacją leczenia szpitalnego albo specjalistycznego. Jego zamysłem jest kuracja, terapia chorób przewlekłych oraz szeroko zrozumiana prewencja.

Są w tym miejscu bardzo absorbujące wiadomości, ale kliknij bez wahania tu, ponieważ to naprawdę unikalna strona internetowa (http://www.africaline.pl/informacje-praktyczne/informacje-ogolne) – ona także Cię zainteresuje!

Skierowanie na leczenie (zobacz http://pco-poznan.pl/nasi-specjalisci/specjalista-chirurg-ogolny/) sanatoryjne w uzdrowiskowym szpitalu wystawia medyk tzw. ubezpieczenia zdrowotnego, zatem taki, jaki ma podpisaną umowę z NFZ na świadczenie swoich usług w danym roku albo wykonuje pracę w placówce, jaka ma taką umowę. W razie nieodzowności kontynuowania terapii w szpitalnym uzdrowisku, skierowanie jest w stanie również wystawić lekarz zatrudniony w szpitalu, w którym chory był leczony. Do skierowania musi dołączona być karta informacyjna, zawierająca niezbędne informacje na temat przebiegu choroby. Wypisując skierowanie na leczenie sanatoryjne lekarz kieruje się stanem zdrowia chorego, a również wskazaniami argumentującymi odbycie tego rodzaju leczenia. Lekarz, który je wystawił, musi przesłać skierowanie do należytego ze względu na miejsce pobytu chorego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Może to również zrobić sam zainteresowany.

Darłowo

Autor: Kochana Żanci
Źródło: www.flickr.com
W razie potwierdzenia skierowania, fundusz musi wskazać miejsce (jednak nie konkretną miejscowość, tylko na przykład czy ma to być teren górski czy sanatorium nad morzem) a także termin leczenia sanatoryjnego.

Jeżeli jednak stan zdrowia pacjenta uległ pogorszeniu i wyjazd do sanatorium musi zostać przyśpieszony, to o zmianie terminu wyjazdu na leczenie decyduje lekarz specjalista. Dokona on ponownej oceny skierowania.