Kilka podstawowych informacji na temat plamoodpornych obrusów, jakie mają one obecnie zastosowanie.

Zapewne niejednej osobie przytrafiła się historia, że przy świeżo zastawionym stole pojawia się nagle wielka plama z jedzenia. I nagle nie wiadomo, co robić, czy zmieniać szybko obrus, przy okazji robiąc mnóstwo zamieszania, czy jednak dokończyć obiad w nie do końca przyjemnych warunkach.

PRacownik

Autor: Andrzej Wójtowicz
Źródło: http://www.flickr.com
Odpowiedzą na ten problem są obrusy odporne na plamy, jakim rozmaite soki, zupy czy sosy niewiele mogą zrobić. Obecne są one w naszych sklepach od niedawna, ale przez ten czas zyskały już spore uznanie pośród konsumentów. Największą bowiem ich zaletą jest bardzo wysoka odporność na rozmaite plamy. W związku z tym że robi się je ze specjalnego tworzywa sztucznego, to nic w nie nie wsiąka, a tym samym zabrudzenia zwyczajnie się nie trzymają.

Bardzo chętnie zasugerujemy Ci podobny tego typu materiał. Jeśli chcesz go przeczytać, zweryfikuj treść, którą odnajdziesz w tym miejscu.

Poza tym te obrusy pokrywane są odpowiednią powłoką ochronną, jaka jeszcze poprawia ich właściwości. Rzecz jasna nie będzie to wcale oznaczać, że obrusy plamoodporne nie wymagają żadnej pielęgnacji. Niezwykle istotne jest, żeby powstałe plamy jak najszybciej zmyć, nie niszcząc przy okazji ochronnej powłoki.

Na pewno zaciekawi Cię nasza strona internetowa (https://bergson.pl/akcesoria/kominy-i-kominiarki/), wyszukasz tam dużo interesujących informacji. Miej na uwadze, że jest często uzupełniana.

Jeżeli zrobi się to nieodpowiednio, to w pewnej chwili powłoka zostanie uszkodzona, a tym samym może przestać zabezpieczać obrus.

Śnieżka

Autor: Roland Tanglao
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z podstawowych sposobów na czyszczenie obrusów plamoodpornych jest przetarcie ich czystą gąbką, przy pomocy jakiej można będzie zebrać wszystkie zanieczyszczenia. Jeśli konieczne będzie pranie, to należy ściśle przestrzegać zaleceń wytwórcy. Temperatura prania nie powinna przekraczać 40 stopni, należy także stosować łagodniejsze środki piorące, bez płynów do płukania i wybielaczy. Najczęściej obrusy nie będą wymagać prasowania, ale to najlepiej sprawdzić dokładnie czytając instrukcję. Aktualnie w sklepach dostępny jest coraz większy wybór najróżniejszych wzorów i kolorów.

Można więc dopasować obrusy do sytuacji, w której będą używane, zarówno pod względem kolorystyki jak i wielkości. A możliwości ich zastosowania są naprawdę szerokie. Doskonale przede wszystkim się sprawdzają na rozmaitych imprezach typu studniówki lub wesela, ale też sporo osób używa ich podczas przyjęć w domu.