Niepłodność – najnowsze strategie leczenia

Niepłodność dotyka coraz więcej małżeństw. Dziś, kiedy tak głośno jest o metodzie in vitro, warto mieć pojęcie więcej o wszelkich najnowszych sposobach leczenia owej choroby cywilizacyjnej.
Niepokoić się można po roku regularnego współżycia.

noclegi podlaskie

Autor: Stars for Europe
Źródło: Sigma International (Poland) Ltd. Sp. z o.o.
wędrówki

Autor: wasim muklashy
Źródło: http://www.flickr.com

Lecz do medyka zameldować się warto wcześniej, bo to okAzja do rozmowy o fizjologii kobiety, o tym, jak poznać okres płodny – ponieważ wszak tylko w tym okresie może dojść do zapłodnienia. Wpierw warto ustalić, czy cykle są regularne. Jeżeli tak, to przyjmuje się, iż mniej więcej dwa tygodnie przed spodziewaną menstruacją dochodzi do owulacji. I wtedy warto przyjrzeć się bliżej wydzielinie z pochwy.

Czy wiesz, że z łatwością możesz poszerzyć zakres swojej wiedzy wiążącej się z przedstawianym tematem? Po prostu kliknij ten odsyłacz oraz zobacz tekst na portalu.

Kiedy przypomina surowe białko, to doskonale, gdyż tak właśnie wygląda śluz szyjkowy, jaki ułatwia plemnikom drogę do jajowej komórki. Dla pewności możesz sobie jeszcze przez parę dni wykonywać testy owulacyjne (analogiczne do ciążowych). Takowej „uświadomionej” dwójce daje się więc rok jeśli są zdrowi a także młodzi. Albowiem gdyby okazało się np., iż mężczyzna był dawno leczony chemią bądź radioterapią, to zaraz zaproponuje mu się badanie nasienia. A jeżeli kobieta miała jakąkolwiek operację brzuszną, po jakiej mogły się wytworzyć zrosty, to też lepiej stwierdzić to jak najszybciej.

Po roku systematycznego współżycia zbieramy dokładny wywiad. Nie wyłącznie dotyczący fizjologii kobiety, jej przeszłości ginekologicznej, współżycia pary, lecz w ogóle wigoru obojga. Pyta się o zdarzenia, zabiegi, o to, czy zażywają jakiekolwiek leki. O schorzenia metaboliczne, takie jak cukrzyca oraz choroby tarczycy. Te ostatnie potrafią zakłócać cykl miesięczny, jednak nawet przy regularnych menstruacjach zaraz zarządza się badanie przysadkowego hormonu TSH, jakiego pułap pomaga oszacować pracę tarczycy. Żeby obejrzeć macicę, jej położenie oraz wygląd realizuje się badanie USG. Nie zapomina się również o mężczyźnie. Jemu zleca się badanie spermy. Możemy je wykonać w ramach ubezpieczenia na bazie skierowania do androloga.

Androlog czyni przy okazji wywiad – pyta o urazy, zabiegi, choroby przewlekłe, o fach pacjenta, palenie tytoniu. Wspomóc może zabieg in vitro Białystok, dość często obecnie wykonywany. O ile nie jesteś z Białegostoku, zadbaj wówczas o noclegi podlaskie.