Atrakcje Trójmiasta

Trójmiasto jest to unikalny kompleks 3 rozmaitych organizmów miejskich powiązanych unikalnym położeniem nad Zatoką Gdańską i oddzielonych polodowcowymi pagórkami morenowymi od resztki świata.

1000 letni Gdańsk, stolica pomorskiego, o wysokich atutach architektonicznych i kulturowych kojarzy się z najsłynniejszym uzdrowiskiem Sopot, który z kolei przez nadmorski las sąsiaduje z modernistyczną Gdynią. Trzy miasta powiązane prędką koleją miejską jak też wspólną ofertą zakupową, wypoczynkową i kulturalną. Doskonale połączone ze światem, drogą powietrzną, lądową jak też wodną, proponuje ciąg atrakcji a także jedyny w swoim rodzaju klimat. Trójmiasto jest to jeden z ważniejszych ośrodków kulturalnych, naukowych oraz przemysłowych w naszej ojczyźnie, jednakże zdecydowanie najistotniejszą rolę odgrywa w tym miejscu turystyka, ponieważ region ten należy do najciekawszych pod względem turystycznym obszarów naszego kraju.

Port Władysławowo

Autor: Mariusz Chilmon
Źródło: http://www.flickr.com
Każdego lata Trójmiasto zalewa potok wyczekujących słońca jak też nadbałtyckich, piaszczystych wybrzeży przybyszów z odległych zakamarków kraju, acz też zagraniczni podróżnicy nie są tutaj rzadkością. Gdańsk na całym świecie słynie ze swej ładnej architektury, ciekawej historii oraz dużego bogactwa. Najogromniejszy skarb Bałtyku – przecudowny Bursztyn kojarzony jest właśnie z tym miastem, a ładne bursztynowe ozdoby spotykamy w Gdańsku niemal na każdym kroku. Gdynia jest to istotny port bałtycki oraz nowoczesne miasto, pozbawione może wdzięku innych, małych nadbałtyckich miast, za to oferujące mnóstwo ciekawych atrakcji.

To w tym miejscu, oprócz ładnych jachtów oraz skromnych łódeczek ujrzymy najwspanialsze żaglowce na globie – Dar Pomorza, i, przy jocie szczęścia Dar Młodzieży, dalej wypływający w rejsy. Warto w tym miejscu spędzić Sylwester Gdynia to naprawdę ładne miasto.