Wyjazd pod namiot to jedna z ciekawszych alternatyw na spędzenie urlopu, choć dzisiaj już trochę zapomniana

Ta ewentualność pozbawiona wszelkich wygód, może być świetną zabawą. planując kilkudniowy lub długi urlop na łonie natury, wybierając się na ryby albo na grzyby do lasu, wcześniej pomyślmy o spakowaniu odpowiedniego ekwipunku.

Pamiętajmy też o właściwym ubiorze. W temacie ekwipunku najważniejszym winien być namiotu a szczególnie stelaż – odwiedź nas – do namiotu. Ma to szczególne znaczenie wtedy, gdy nie używamy namiotu właśnie kupionego. Stelaż to, jak wszyscy wiemy, dość istotna część namiotu. Przekonali się o tym zapewne ci, którzy po dotarciu do miejsca docelowe stwierdzili brak tegoż właśnie w pokrowcu namiotowym, gdyż został w domu. stosowania dobrych jakościowo stelaży na skutek wichury, kontaktu z wielkim zwierzęciem bądź utraty równowagi jakiegoś kompana zdarza się, że stelaż zostaje uszkodzony. Uszkodzenie to uniemożliwia zwyczajowe rozłożenie namiotu. Warto wiedzieć, iż naprawy stelaża bywa, że można dokonać we własnym zakresie. Możemy także oczywiście bez kłopotu nabyć nowy stelaż do namiotu.
autokar

Źródło: pixabay.com
stelaż do namiotu

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com
Oprócz pozostałych elementów ekwipunku, który okazać się może nam konieczny, skupmy się na stroju. Powinien być to ubiór raczej lekki, przewiewny, oferujący spory komfort cieplny, głównie wtedy, jeśli taką wyprawę zaplanowaliśmy na chłodniejszą porę roku. Znakomitym rozwiązaniem powinny okazać się koszulki icebreaker. Odzież Icebreaker (www.skalnik.pl/icebreaker-b) ma szansę znakomicie sprawdzić się nie jedynie pod namiot ale także przez okrągły rok. Dzięki niezwykłym parametrom wełny merino, ubrania takie szybko zdobywają coraz szersze uznanie i są alternatywą dla powszechnie używanych włókien syntetycznych.

Zadbajmy przede wszystkim o to, by była to odzież funkcjonalną, cechującą się zwiększoną odpornością na zniszczenia, a także odzieżą dobrze oddychającą, zapewniającą utrzymanie odpowiedniej ciepłoty ludzkiego ciała.