Z jakiego powodu rowery stają się w ostatnim czasie tak popularne, gdzie można na nich wygodnie jeździć.

W ostatnich latach dostrzec można ogromne zainteresowanie rowerami. Doskonale to można zobaczyć po ilości sklepów, już obecnie jest ich dużo, a bez przerwy otwierane są następne i raczej nie narzekają na brak klientów.

pracownicy

Autor: AmCham Poland Kraków Branch
Źródło: http://www.flickr.com
Podobnie jest z rozbudową infrastruktury, w licznych miejscach powstają setki kilometrów nowych szlaków rowerowych i ścieżek. W szczególności widoczne jest to w dużych miastach, takich tak Kraków, Warszawa czy Wrocław. W nich jazda na rowerze jest bardzo propagowana, nie tylko ze względu na zdrowie, ale także wygodę przemieszczania się. Przy zatłoczonych, zakorkowanych ulicach rower (zapinki do roweru) jest często najszybszym sposobem dojeżdżania do pracy czy na zakupy, a jego wpływ na formę jest nie do przecenienia. A że ścieżki oraz szlaki rowerowe Warszawa cały czas się rozwijają, to i poruszanie się w taki sposób jest po prostu wygodne.
zobacz więcej
Rowery coraz częściej stanowią też podstawę aktywnego wypoczynku wielu rodzin. Osoby takie zamiast siedzieć w domu przed jakimś ekranem pakują sprzęt na bagażnik i jadą w jakieś spokojne, czyste miejsce, gdzie spędzić mogą kilka dni na jeżdżeniu. Bardzo dużą popularnością przykładowo się cieszą szlaki rowerowe Mazury, rejon ten wprawdzie do tej pory znany był głównie z niezliczonej ilości jezior, ale rowerzystom także może całkiem sporo zaoferować.

Na Mazurach rowerowa infrastruktura bardzo się rozszerzyła w ostatnich latach.

Ten bardzo użyteczny link (http://naturalhotel.pl/) opisuje analogiczną problematykę, co artykuł, który właśnie czytasz. Jeżeli Cię on zainteresował, kliknij tu!

Powstało sporo wytyczonych ścieżek i szlaków, oraz liczne wypożyczalnie, dzięki którym nie trzeba przyjeżdżać ze swoimi rowerami.