Dzieci w obecnych czasach mają znacznie większe możliwości, żeby spełniać swe marzenia, aniżeli ich rodzice jakieś 30 lat temu

Oseski mają różne zainteresowania. Czasami muszą skosztować kilku sportów, by dowiedzieć się, co je naprawdę pociąga.

zabiegi

Autor: FaceMePLS
Źródło: http://www.flickr.com
biuro podróży

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
By dziecko było w stanie intensywniej zająć się pewnym wybranym przez siebie sportem, to trzeba wysłać je od czasu do czasu na sportowy wyjazd.
Obozy sportowe to fantastyczny pomysł. Tym bardziej w dzisiejszych czasach, gdy dzieciaki zbyt dużo czasu siedzą przed telewizorem albo z tabletem w ręku. Wyjazd sportowy, gdzie nasza pociecha będzie w stanie oddać się swojej pasji bez jakichkolwiek utrudnień pozwoli jej uświadomić sobie czy jest to miłość życia. Jeśli po powrocie nadal będzie powtarzać, że ma zamiar trenować ten sport, to oznaczać to będzie, że wpadło jak przysłowiowa śliwka w kompot. Warto wówczas umożliwić mu rozwijanie swojej pasji. Obozy są tak dobre, że dziecko spędza tam mnóstwo czasu właśnie na ulepszaniu swych umiejętności. Czasami są nawet 2 lub 3 treningi dziennie. Obozy mogą być oczywiście przeróżne (choćby wędrowne lub siatkarskie), ale zamysł jest ten sam – zahartowanie organizmu oraz możliwość spędzenia czasu z grupą kolegów oraz bez laptopów czy smartfonów. Kiedy brzdące mają czas wypełniony co do każdej godziny, to nie maja ani czasu ani ochoty, by jeszcze sięgać po gry lub tablet. Są po prostu zbytnio zmęczone.

Ale jest to dobre zmęczenie, które powoduje, że w organizmie krążą endorfiny – czyli hormon szczęścia.
Należy wysyłać dzieci na obozy sportowe, aby mogły uczyć się samodzielności i życia wśród rówieśników.