Wyjazd do Ziemi Świętej – co warto zwiedzić w Izraelu i którą firmę wycieczkową wybrać

Miejsca religijnego kultu odwiedzane są przez wielu żarliwych wyznawców wiary. W Polsce jest co najmniej parę miejsc, które są obowiązkowe do obejrzenia dla wszystkich aktywnych pielgrzymów.

Jednak tylko wyjazd do Izraela, do miejsca, gdzie spędził swoje życie Jezus będzie spełnieniem marzeń wielu takich osób. Jednak ze względu na wysokie koszty niewielu z nich udaje się spełnić te marzenia. Izrael (więcej na temat) leży w dużej odległości od naszego kraju, w związku z czym niezbędny będzie lot samolotem. Koszt takiej wycieczki zaczyna się od dwóch tysięcy za siedem dni, jeśli będzie się chciało dłużej zwiedzać, to cena wzrośnie o kolejne kilkaset złotych. Wycieczki takie organizowane się przez wszystkie dobre biura podróży. Sporo propozycji mają także nieduże firmy specjalizujące się w wycieczkach religijnych, ich oferta często jest dużo bardziej atrakcyjna, niż to co mogą zaproponować inni organizatorzy. Wycieczki są organizowane w zasadzie przez cały rok, więc bez żadnych problemów można sobie dostosować termin do planowanego urlopu.

Typowa wycieczka do Ziemi Świętej będzie się składać z paru niezmiennych punktów. Przelot do Tel Awiwu powinien trwać około czterech godzin, i po dotarciu na miejsce już w tym samym dniu można rozpocząć zwiedzanie. Niektóre biura wybierają na początek Nazaret, inne wolą zacząć od Betlejem, ale koniec końców bez względu na plan wycieczki oba te miejsca zostaną obejrzane.

Koniecznym punktem takich wycieczek będzie Jerozolima – w związku z bardzo dużą liczbą miejsc do odwiedzenia przeznacza się na nią dwa pełnie dni. Będąc w Jerozolimie powinno się koniecznie obejrzeć Grób Maryi, Górę Synaj i Ogród Oliwny, chętni mogą też wziąć udział w drodze krzyżowej. W zależności od firmy wycieczkowej, jaką się wybierze na wyjazd będzie również dużo innych istotnych dla wierzących miejsc. Z reguły wyjazdy do Ziemi Świętej mają dość napięty plan, tak więc nie ma zupełnie miejsca na błogie lenistwo. Lecz w końcu na tego typu wyjazdy jadą ludzie, którzy bardzo dobrze będą wiedzieli czego się po nich spodziewać.