Jak możesz przyszykować się do wyjazdu na stok?

Planujesz wyprawę w góry a także białe szaleństwo na stoku? Sprawdź koniecznie, w jaki sposób dobrze przyszykować się do wyjazdu na narty.
Nie ma nic przyjemniejszego niż ruch na świeżym powietrzu.

Zimowe wyjazdy jak też czas białego wariactwa – przed nami wszystkimi. Pamiętaj, że obok punktu wyjazdu oraz sprzętu najważniejsza jest nasza forma. Zadbaj by przyjemności z jazdy po ośnieżonych pochyłościach nie zakłóciła nam nieprzyjemna kontuzja. Jak więc przygotować się do wyjazdu na narty?
wyjazd narty

Autor: Bruce Skarin
Źródło: http://www.flickr.com
W nawale powszednich obowiązków jedynie nieliczni mają okazję na regularny sport. Praca siedząca po 8 godzin dziennie, króciutki spacerek na parking albo przystanek . Jeśli moment podbiegniemy, od razu dopada nas duszność. Koniec dnia spędzony przed TV lub w kinie. Tak zwykle przedstawia się nasz dzień. Natomiast narciarstwo, nawet rekreacyjne jest to sport, jaki wymaga przygotowania. Trasy zjazdowe liczą zwykle od 1,5 do 3 km. Obolałe mięśnie zaś odbierają nam radość z krótkiego pobytu w górach jak też zwiększają ryzyko odniesienia kontuzji. Przyszykuj się zatem dobrze na ten wyjazd narty także powinieneś doskonale przyszykować. Jeśli decydujemy się na podróż powinniśmy właściwie wcześniej zatroszczyć się o naszą kondycję. Przygotowania najlepiej rozpocząć co najmniej sześć tygodni przed wyjściem na stok.

Kliknij na odnośnik rowery romet, on przedstawi Ci temat, który Cię aktualnie zainteresował. Przeczytaj artykuł, posiadający interesujące dane.

Celem ich powinno być przywyknięcie muskułów do charakterystycznego wysiłku. Na start 3 razy na tydzień możemy organizować sobie dłuższe przechadzki.

Nie unikajmy schodów – pozwoli to na sukcesywną poprawę naszej kondycji jak też wzmocni mięśnie nóg. Dobrym ćwiczeniem będzie również jazda na bicyklu, również tym stacjonarnym.