Jak możesz przyszykować się do wyjazdu na stok?

Planujesz wyprawę w góry a także białe szaleństwo na stoku? Sprawdź koniecznie, w jaki sposób dobrze przyszykować się do wyjazdu na narty.
Nie ma nic przyjemniejszego niż ruch na świeżym powietrzu.

Zimowe wyjazdy jak też czas białego wariactwa – przed nami wszystkimi. Pamiętaj, że obok punktu wyjazdu oraz sprzętu najważniejsza jest nasza forma. Zadbaj by przyjemności z jazdy po ośnieżonych pochyłościach nie zakłóciła nam nieprzyjemna kontuzja. Jak więc przygotować się do wyjazdu na narty?
wyjazd narty

Autor: Bruce Skarin
Źródło: http://www.flickr.com
W nawale powszednich obowiązków jedynie nieliczni mają okazję na regularny sport.

Jeśli prezentowany artykuł jest dla Ciebie pasjonujący, to spójrz też na pomocne wskazówki, które posiadają absorbujące informacje – zapewne Cię wciągną zupełnie!

Praca siedząca po 8 godzin dziennie, króciutki spacerek na parking albo przystanek . Jeśli moment podbiegniemy, od razu dopada nas duszność. Koniec dnia spędzony przed TV lub w kinie. Tak zwykle przedstawia się nasz dzień. Natomiast narciarstwo, nawet rekreacyjne jest to sport, jaki wymaga przygotowania. Trasy zjazdowe liczą zwykle od 1,5 do 3 km. Obolałe mięśnie zaś odbierają nam radość z krótkiego pobytu w górach jak też zwiększają ryzyko odniesienia kontuzji. Przyszykuj się zatem dobrze na ten wyjazd narty także powinieneś doskonale przyszykować. Jeśli decydujemy się na podróż powinniśmy właściwie wcześniej zatroszczyć się o naszą kondycję. Przygotowania najlepiej rozpocząć co najmniej sześć tygodni przed wyjściem na stok. Celem ich powinno być przywyknięcie muskułów do charakterystycznego wysiłku. Na start 3 razy na tydzień możemy organizować sobie dłuższe przechadzki.

Nie unikajmy schodów – pozwoli to na sukcesywną poprawę naszej kondycji jak też wzmocni mięśnie nóg. Dobrym ćwiczeniem będzie również jazda na bicyklu, również tym stacjonarnym.