Kąty Rybackie rewelacyjny propozycja na rodzinne wakacje nad morzem

Kąty Rybackie to malutka, morska wioska rybacka, znajdująca się w gminie Rewal. Obszar ten figuruje w ofertach wakacyjnych, jako Wybrzeże Rewalskie. Do najogromniejszych atrakcji miejscowości należy piaszczysta plaża, wysoki klif w jednej z zatok, a także latarnia morska.

Morze, Bałtyk

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Latarnia Morska zlokalizowana jest na wysokim, klifowym brzegu. Latarnia funkcjonuje od grudnia 1866 r. i osiąga wysokość 45 m. Obiekt jest udostępniony do zwiedzania, dlatego też z jego tarasu widokowego ma się szansę do oglądania przepięknej panoramy Wybrzeża Rewalskiego.

Cały zespół latarni morskiej z przystającym do niej ogrodem, domem latarników i dwoma budynkami gospodarczymi został zapisany do wykazu zabytków. Podczas wczasów w Kątach Rybackicj warto wybrać się do Muzeum Rybołówstwa Morskiego mieszczącego się w willi z lat 30 XX w., przy alei Bursztynowej. Tutejsza wystawa przedstawia specyfikę pracy rybaków a także elementy kultury pomorskiej. Zainteresowanie przyciągają też usytuowane na zewnątrz willi kutry rybackie, będące darem od tutejszych rybaków. W muzeum, oprócz ekspozycji stałej, organizowane są także wystawy czasowe o różnorodnej problematyce, m.in. historia mody i obyczajów plażowych, rybołówstwo bałtyckie, piaski wybrzeży świata, ryby akwariowe i sprzęt rybacki, fotografia z lotu ptaka, czy też akwarele ilustrujące atrakcje gminy. W Katach Rybackich znajduje się również stacja Gryfickiej Kolei Wąskotorowej, przez którą w okresie letnim przemierza kolejka wąskotorowa tzw. ciuchcia Retro, pokonująca trasę z Gryfic do Trzęsacza, Rewala, Śliwina, Pogorzelicy i naturalnie Kątów Rybackich. Jest to tylko 22% ze wszystkich linii przeszłej Gryfickiej Kolei Wąskotorowej, która w przeszłości miała duże znaczenie transportowo – gospodarcze. Do innych ciekawych zabytków należą dawne zagrody i kamieniczki rybackie z osiemnastego i dziewiętnastego wieku z eleganckimi bramami wjazdowymi, mieszczące się w starszej części wsi.

Podstawową atrakcję Kątów Rybackich stanowi tutejsza rozległa, piaszczysta plaża. Jest ona bardzo dobrze przygotowana dla wczasowiczów, są tutaj ratownicy, dmuchane zamki, balony do skakania, skutery wodne, motorówki i zjeżdżalnie. Podczas relaksu na plaży można obserwować też pracę rybaków, którzy korzystają z tutejszej przystani morskiej. Jest to także jedyna w swoim rodzaju szansa do zakupienia niedawno co złapanych ryb. Sławnym bywalcem okolic latarni morskiej jest foka Depka, która stała się prawie symbolem miasta i ciągłym obiektem zainteresowania urlopowiczów.

Przez Katy Rybackie przebiegają dwa słynne szlaki turystyczne: Szlak Liwiej Łuży i Szlak Nadmorski im.

Jeżeli masz ochotę wyszukać artykuły na omawiany temat, to przejdź tutaj kurtki zimowe i zobacz inne informacje odnośnie przedstawianego zagadnienia.

dr Czesława Piskorskiego. Jezioro Liwia Łuża otoczone jest ochroną w postaci faunistycznego rezerwatu przyrody. Do najcenniejszych elementów tutejszej zieleni jest ekosystem płytkiego, lagunowego jeziora, siedliska unikatowych gatunków roślin zwłaszcza słonolubnych, a także gniazdujące tu ptaki wodno – błotne. Ochrona ścisła dotyczy 162,52 ha wód przybrzeżnych, powierzchni jeziora z największą liczbą „wysp” stworzonych przez szuwary oczeretowe z olsami i szuwarami trzcinowymi. W rezerwacie można spotkać m.in. następujące gatunki ptaków: perkoz dwuczuby, łabędź niemy, gęgawa, błotniak stawowy, żuraw i wiele innych.

Do niezwykle interesujących imprez które są organizowane w Katach rybackich należą: Guide Tour 2008 Rewal- Trzebiatów- Międzyzdroje, Wielka Majówka w Gminie Rewal, Siatkarska Majówka, Regionalne Zawody w Skokach Przez Przeszkody, Mistrzostwa Polski Lekarzy w Siatkówce Plażowej, Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn, Nadmorski Zlot VW Garbusów, Bałtycki Turniej Tenisowy Aktorów i Artystów „Baltic Cup”, Bieg Śniadaniowy, Zlot Motocykli i Festiwal Indii.

***
Całkowitą propozycję na urlop dwa tysiące czternaście w Kątach Rybackich można znaleźć w serwisie lub klikając na niżej umieszczone linki:
– kwatery Kąty Rybackie (zapraszamy na stronę)
– wczasy Kąty Rybackie
– Niechorze hotele