Kąty Rybackie rewelacyjny propozycja na rodzinne wakacje nad morzem

Kąty Rybackie to malutka, morska wioska rybacka, znajdująca się w gminie Rewal. Obszar ten figuruje w ofertach wakacyjnych, jako Wybrzeże Rewalskie. Do najogromniejszych atrakcji miejscowości należy piaszczysta plaża, wysoki klif w jednej z zatok, a także latarnia morska.

Morze, Bałtyk

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Latarnia Morska zlokalizowana jest na wysokim, klifowym brzegu. Latarnia funkcjonuje od grudnia 1866 r. i osiąga wysokość 45 m. Obiekt jest udostępniony do zwiedzania, dlatego też z jego tarasu widokowego ma się szansę do oglądania przepięknej panoramy Wybrzeża Rewalskiego.

Cały zespół latarni morskiej z przystającym do niej ogrodem, domem latarników i dwoma budynkami gospodarczymi został zapisany do wykazu zabytków. Podczas wczasów w Kątach Rybackicj warto wybrać się do Muzeum Rybołówstwa Morskiego mieszczącego się w willi z lat 30 XX w., przy alei Bursztynowej. Tutejsza wystawa przedstawia specyfikę pracy rybaków a także elementy kultury pomorskiej. Zainteresowanie przyciągają też usytuowane na zewnątrz willi kutry rybackie, będące darem od tutejszych rybaków. W muzeum, oprócz ekspozycji stałej, organizowane są także wystawy czasowe o różnorodnej problematyce, m.in. historia mody i obyczajów plażowych, rybołówstwo bałtyckie, piaski wybrzeży świata, ryby akwariowe i sprzęt rybacki, fotografia z lotu ptaka, czy też akwarele ilustrujące atrakcje gminy. W Katach Rybackich znajduje się również stacja Gryfickiej Kolei Wąskotorowej, przez którą w okresie letnim przemierza kolejka wąskotorowa tzw. ciuchcia Retro, pokonująca trasę z Gryfic do Trzęsacza, Rewala, Śliwina, Pogorzelicy i naturalnie Kątów Rybackich. Jest to tylko 22% ze wszystkich linii przeszłej Gryfickiej Kolei Wąskotorowej, która w przeszłości miała duże znaczenie transportowo – gospodarcze. Do innych ciekawych zabytków należą dawne zagrody i kamieniczki rybackie z osiemnastego i dziewiętnastego wieku z eleganckimi bramami wjazdowymi, mieszczące się w starszej części wsi.

Podstawową atrakcję Kątów Rybackich stanowi tutejsza rozległa, piaszczysta plaża. Jest ona bardzo dobrze przygotowana dla wczasowiczów, są tutaj ratownicy, dmuchane zamki, balony reklamowe do skakania, skutery wodne, motorówki i zjeżdżalnie. Podczas relaksu na plaży można obserwować też pracę rybaków, którzy korzystają z tutejszej przystani morskiej. Jest to także jedyna w swoim rodzaju szansa do zakupienia niedawno co złapanych ryb. Sławnym bywalcem okolic latarni morskiej jest foka Depka, która stała się prawie symbolem miasta i ciągłym obiektem zainteresowania urlopowiczów.

Przez Katy Rybackie przebiegają dwa słynne szlaki turystyczne: Szlak Liwiej Łuży i Szlak Nadmorski im.

Jeżeli masz ochotę wyszukać artykuły na omawiany temat, to przejdź tutaj kurtki zimowe i zobacz inne informacje odnośnie przedstawianego zagadnienia.

dr Czesława Piskorskiego. Jezioro Liwia Łuża otoczone jest ochroną w postaci faunistycznego rezerwatu przyrody. Do najcenniejszych elementów tutejszej zieleni jest ekosystem płytkiego, lagunowego jeziora, siedliska unikatowych gatunków roślin zwłaszcza słonolubnych, a także gniazdujące tu ptaki wodno – błotne. Ochrona ścisła dotyczy 162,52 ha wód przybrzeżnych, powierzchni jeziora z największą liczbą „wysp” stworzonych przez szuwary oczeretowe z olsami i szuwarami trzcinowymi. W rezerwacie można spotkać m.in. następujące gatunki ptaków: perkoz dwuczuby, łabędź niemy, gęgawa, błotniak stawowy, żuraw i wiele innych.

Do niezwykle interesujących imprez które są organizowane w Katach rybackich należą: Guide Tour 2008 Rewal- Trzebiatów- Międzyzdroje, Wielka Majówka w Gminie Rewal, Siatkarska Majówka, Regionalne Zawody w Skokach Przez Przeszkody, Mistrzostwa Polski Lekarzy w Siatkówce Plażowej, Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn, Nadmorski Zlot VW Garbusów, Bałtycki Turniej Tenisowy Aktorów i Artystów „Baltic Cup”, Bieg Śniadaniowy, Zlot Motocykli i Festiwal Indii.

***
Całkowitą propozycję na urlop dwa tysiące czternaście w Kątach Rybackich można znaleźć w serwisie lub klikając na niżej umieszczone linki:
– kwatery Kąty Rybackie (zapraszamy na stronę)
– wczasy Kąty Rybackie
– Niechorze hotele