Kilka przydatnych informacji dla osób, które chcą iść powędrować w góry.

góry są piękne, ale jednocześnie groźne i nieprzewidywalne. Nawet do jednodniowej wycieczki trzeba się należycie przygotować, a tym bardziej jeżeli będzie się planować jakieś większe wyprawy.

czas
krajobraz - wakacje

Autor: Michal Goszczynski
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim trzeba pomyśleć o odpowiednich butach, muszą być one dość wygodne, a równocześnie wytrzymałe i najlepiej z membraną. Doskonale będzie się tu sprawdzać wysokie obuwie trekkingowe, ich cholewka będzie chronić przed uszkodzeniami kostki, a dzięki solidnej podeszwie wygodnie się będzie chodziło po skałach. Niestety w dalszym ciągu można spotkać osoby udające się na górskie wycieczki w trampkach czy sandałach, takiego zachowania trzeba się wystrzegać.

Jeżeli przedstawiany artykuł jest dla Ciebie ciekawy, odwiedź ten link apartament w Białowieży, a dowiesz się większą ilość informacji, które Cię bardzo zafascynują.

Oprócz butów warto zwrócić swoją uwagę na resztę odzieży, jaka również ma spore znaczenie dla komfortu i bezpieczeństwa chodzenia.

Niezbędnym Wyposażeniem na górski szlak jest ciepły polar i chroniąca przed deszczem kurtka. Górska pogoda bywa kapryśna i trzeba być zabezpieczonym na rozmaite przypadki. Podczas chodzenia powinno się zadbać o to, żeby się bardzo nie pocić, z tego też powodu istotnym elementem wyposażenia jest dobra bielizna termoaktywna. Doskonale sprawdzą się w tej roli przykładowo koszulki icebreaker, zrobione są one z odpowiedniego materiału gwarantującego duży komfort przy noszeniu.

Nie czekaj, tylko jeżeli masz chęć zgłębić prezentowany temat, obejrzyj więcej tu (http://www.eccotravel.eu/indie/) a zapewne zdobędziesz świeże wiadomości na omawiany wątek.

Całe niezbędne wyposażenie będzie trzeba gdzieś nosić, więc przyda się także jakiś pojemny, praktyczny plecak.

Jeśli wyjście miałoby być na kilka dni, to warto pomyśleć o porządnym namiocie, jeśli ktoś planuje taki ze sobą zabierać, to warto przypilnować tego, żeby był odporny na przemakanie, a jednocześnie jego stelaż do namiotu był możliwie lekki.