Z pociechą na szlaku. W jaki sposób się przygotować do górskiej włóczęgi?

Być może właśnie zrezygnowałaś z aktywnego odpoczynku, obawiając się, iż będzie on nazbyt ciężki dla twego malucha czy też trudny do przygotowania. Nie musi tak być. Maluchy kochają odkrywać nowe miejsca. Miej na uwadze jednak, aby wybierając się na wędrówkę w góry z potomkiem odpowiednio się do tego przygotować.

Wędrowanie z potomkiem po górach wcale nie jest nierealne, acz nie jest tak bezproblemowe jak w grupie dorosłych. Jeżeli nie będziecie nastawiać się na podbijanie szczytów, a jedynie tak troszeczkę dłuższy jak też trudniejszy spacer, wszystko powinno się świetnie udać. Poniżej kilka rad, jak zorganizować górską wycieczkę dla małych dzieci. Górska włóczęga z malutkim dzieckiem powinna być bezpieczna. Najistotniejsze, ażeby zawsze dostosować ekskursję do możliwości oraz usposobienia dziecka. Wybierając dzień górskiej włóczęgi, zwróć uwagę, ażeby aura była dobra a także stabilna. Pamiętaj też, że trasa musi być krótka i urozmaicona.

Zainteresowały Cię informacje zamieszczone w tym serwisie? Jeżeli tak, to kliknij tutaj oraz odkryj stronę, która także Cię się będzie podobać.

Na szlaku musi znajdować się schronisko bądź inne miejsce, w którym zdołamy się schronić w razie załamania pogody albo po prostu odpocząć.

Salon, apartament Jaguara w Londynie

Autor: Jaguar
Źródło: www.jaguar.pl

Zgromadź rynsztunek. To następny istotny element przygotowań. Za każdym razem należy mieć z sobą dodatkowe ciepłe ubrania – nawet w środku lata należy włożyć do plecaka kurtę, czapkę jak też rękawiczki dla dziecka. Wówczas nawet jeżeli aura ulegnie pogorszeniu, będziesz mieć pełne przekonanie, że mały obieżyświat nie zmarznie i dokończycie pieszą włóczęgę w miarę komfortowo. Nieodzowne są też ubrania na zmianę, gdyby brzdąc pobrudził się czy też przemoczył. Jeśli twe dziecko jest malutkie oraz będzie wędrowało razem z tobą w nosidle, szlak musi być dobrany do możliwości rodziciela, jaki będzie niósł dziecko.

Natomiast dla dziecka, które wędruje samo, droga od punktu startu do schroniska albo innego miejsca wyznaczonego na postój nie powinna być dłuższa aniżeli 2 godziny. Wybierz odpowiednio wcześniej noclegi Zakopane będzie doskonałym miejscem na eskapadę z latoroślą.