Kiedy pojechać w polskie góry?

Góry to głównie olśniewające widoki, krystalicznie czyste powietrze, cudowna przyroda jak też dzikie zwierzęta.
Te atrakcje zapewnione mamy w każdym sezonie. Jednak kiedy najlepiej wyruszyć w góry tak by w pełni skorzystać z ich wdzięków zależy od preferencji każdego wagabundy.

wielkanoc w górach

Autor: Capture The Uncapturable
Źródło: http://www.flickr.com

Dobierając porę roku na górską wycieczkę powinno się najpierw zastanowić się czy wolimy długie piesze włóczęgi i zdobywanie gigantycznych szczytów, czy też może jazdę na nartach, względnie desce snowboardowej. Jeżeli jesteśmy wielbicielami zimowego szaleństwa to naturalnie wyselekcjonujemy porę zimową. Jeżeli natomiast wolimy długie wędrówki a także dalekie szlaki górskie wówczas lepiej wyruszyć latem, w zimie bowiem poniektóre trasy ze względów bezpieczeństwa są zamknięte. Warto również zastanowić się czy preferujemy spokój oraz czy nie przeszkadza nam ciasnota.

Nie wszystkich informacji dowiesz się się z czasopism. Jeśli chcesz przeczytać o interesujących wypadkach wejdź na nasze serwisy www.

Jeżeli wolimy w ciszy przemierzać szlaki górskie nie warto jechać w góry w wakacyjnych miesiącach, czyli w lipcu oraz sierpniu, gdyż wówczas na trasach panuje najogromniejszy tłok. W sezonie letnim przed wejściem na niektóre szczyty musimy nawet czekać w dużych kolejkach, stąd osoby, jakie nie lubią tłoku powinny wybierać się w góry na wiosnę, czy też jesienią. Wtenczas na szlakach jest o wiele mniej tułaczy i możemy w spokoju kontemplować nad pięknem przyrody.

morza

Autor: Snapshots of The Past
Źródło: http://www.flickr.com
bilet
Zaś wielbiciele zimowych sportów, jacy nie lubią tłumów powinni unikać okresu ferii zimowych albowiem wtenczas szlaki zjazdowe pełne są jeżdżącej a także uczącej się jeździć młodzieży, a do kolejki na szczyt musimy swoje odstać.

Wielu turystów przybywa w góry aby spędzić Wielkanoc w górach a także w czasie tak zwanych długich weekendów, miejsca noclegowe na te dni nie dosyć, że są sporo droższe to do tego miejsce rezerwować trzeba nawet na kilka miesięcy wcześniej. Jeżeli zaś idzie o same atuty gór to owe zachwycają o każdym czasie.