W jaki sposób najlepiej troszczyć się o zdrowie psa?

Zwierzęta towarzyszą ludziom od dawnych czasów. Jak tylko ludzie w czasach prehistorii nauczyli się wykazywać lepszą inteligencją, niż ich bracia mniejsi, pojęli, że zwierzęta potrafią służyć do czegoś więcej niż do zdobywania mięsa i skór. Narodziła się idea hodowli, a wilki, które w następnych tysiącleciach bardzo długo i stopniowo przekształcały się w nieco inny gatunek, poniekąd współcześnie znany nam jako psy rasy husky czy malamut, były oswajane częściowo jako dodatkowi członkowie rodzin, i wyjątkowo czujne i przydatne narzędzia: do tropienia, do ostrzegania przed zagrożeniem, do wypasania stad kóz i owiec.

Dzisiaj niektórzy nie mogą wyobrazić sobie istnienia bez psów czy kotów. Psy są przyjaciółmi wielu rodzin, wielu wdowom czy mężczyznom dotrzymuje towarzystwa jakiś rozpieszczony kot.

Emocjonujący tekst? Jeśli tak sądzisz, kliknij tutaj. Tam czeka na Ciebie więcej bonusów (https://karlhausmann.com/pl/kategoria-produktu/akcesoria/) – one również Cię żywo zainteresują!

Troszczymy się o te zwierzęta jak o najbliższych przyjaciół, a odpowiednio zadbane zwierzaki odwdzięczają się taką samą przyjaźnią, przede wszystkim w przypadku psów.

Szczeniak, pudel francuski

Autor: edgar0587
Źródło: http://www.sxc.hu

Żeby jednak taki kundel do końca życia był wiernym i zadowolonym towarzyszem, bądź to samotnego człowieka, czy też licznej rodziny, powinien być dobrze zadbany. Ułatwiają to odpowiednio skomponowane do najróżniejszych ras i wieków pokarmy – wbrew popularnej opinii bardzo drobiazgowo badane, testowane i oglądane pod najróżniejszymi kątami, także przez doświadczonych, wiele oczekujących od karmy hodowców psów. Sucha karma dla psa jest niezbędna do jego zdrowego rozwoju. Karmy suche dla psów Animonda i inne są skomponowane tak, by dostarczyć odpowiednią dawkę potrzebnych witamin i minerałów każdej rasie. Karmy dla psów Pronature, Josera, Pedigree Pall i innych producentów oferuje każdy poważny internetowy sklep zoologiczny (zobacz ofertę serwisu zwierzakowo).

Istnieje niezwykle dużo bardzo uznawanych producentów takich karm, którzy chwalą się bardzo wykwalifikowaną ekipą zwierzęcych dietetyków, laborantów i niezwykle szczegółowo sprawdzanymi źródłami mięsa, z jakich wykonywana jest taka karma. Niektóre firmy proponują również karmy dostosowane do trybu życia i kondycji psa – przykładowo w zależności od tego, czy został wykastrowany, czy też nie – ofertę taką przedstawiają firmy Royal Canine i Ziwipeak Karmy dla psów są, w przeciwieństwie do tego, co się uważa, niezwykle ważnym elementem rozwoju i zdrowia naszych pupili. Choć oczywiście nigdy nie powinno się zapominać o właściwej porcji ruchu, szczepionkach, kontakcie z innymi psiakami i odpowiedniej porcji miłości.