Czy należy kupić własne kajaki

Osoby, które miały okazję uczestniczyły w spływie kajakowym doskonale wiedzą, że nie trzeba posiadać swoich kajaków. Zresztą nie oszukujmy się, niewiele osób posiada w domu kajak. Nie jest to w naszym kraju tak powszechny sprzęt jak rower. Wiadomo, że są ludzie, którzy mają własne kajaki.

Jednak są to ludzie, którzy organizują spływy kajakowe lub po prostu kochają spędzanie czasu na kajakach i często sami wybierają się nad rzekę z kajakiem. Dla tych, którzy nie posiadają kajaka a chcieliby popływać muszą wypożyczyć kajaki. Wszystkie z wypożyczalnia kajaków poza samym kajakiem ma również kamizelki ratunkowe. Wiadomo, że za wypożyczenie kajaku należy się opłata. W części wypożyczalni kamizelkę otrzymuje się w komplecie z kajakiem w innych za kapok konieczna będzie dopłata. Ale rzeczywistość jest taka, że bez kapoka nie ma, co wsiadać do kajaku. I nie ma żadnego znaczenia, czy potrafimy pływać, czy nie. Najważniejsze jest bezpieczeństwo. A kiedy my sami wsiadający do kajaku o nie, nie zadbamy to nikt za nas tego nie zrobi.

A może by tak wybrać się na…Bywa, że mamy okazje zobaczyć w TV ludzi, którzy zajmują się pływaniem wyczynowym, weźmy pod uwagę takie kajakarstwo górskie, to niezła przeprawa przez żywioł. Ale, jeśli chodzi o kajaki to wcale nie trzeba od razu wybierać się na spływ ekstremalny, może być również o niebo spokojniej. Jeżeli wybierzemy się na spływ kajakowy rzeką, której nurt nie jest rwący, to na pewno damy radę popatrzeć na niesamowite widoki. Na sto procent trochę się zmęczymy, wiadomo musimy popracować rękami, ale naprawdę warto.

Czy chcesz zgłębić niniejszy temat z innej strony? Jeśli tak, to zdobądź ważne informacje (http://karlhausmann.com/pl/kategoria-produktu/prezenty/), które opublikowane są w tym miejscu.

Jeśli jeszcze nigdy nie siedzieliśmy w kajaku. To powinniśmy szybko to zmienić.

rzeka

Autor: Szymon Nitka
Źródło: www.flickr.com

Dobrze skrzyknąć się kilku przyjaciół i pomknąć na jakiś spływ kajakowy ze znajomymi. A jeżeli akurat żaden nie jest organizowany w okolicy to samemu warto wybrać się do wypożyczalni i w kilka osób po prostu popływać na kajakach. Jest sporo tras na prawie wszystkich polskich rzekach, które będą nadawały się do pływania kajakiem.

Wystarczy poszukać w Internecie i dowiemy się gdzie w naszej okolicy najlepiej oddać się tej przyjemności. A jeśli nic nie znajdziemy, to możemy być pionierami na naszej rzece. Ale najważniejsze to pamiętać o własnym bezpieczeństwie. Dobrze podyskutować z kimś, kto dobrze zna okoliczne wodny, bo zawsze może dać sporo cennych wskazówek i trzeba pamiętać o kamizelkach ratunkowych. Powinniśmy też zrezygnować nawet z jednego piwka, szczególnie, gdy jest naprawdę gorąco. W trudnych sytuacjach nawet jedno piwko będzie zagrożeniem.