Kwieciste ozdoby

Fototapety w kwiaty

Autor: http://art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl

Kiedy boimy się, że jesteśmy zbyt roztrzepani aby pamiętać o ich podlewaniu, możemy skusić się na mało wymagające okazy, czy rośliny takie jak bambusy, kaktusy czy dracenę. Interesująco wyglądają każdego rodzaju paprocie, nie można zapomnieć tylko o tym, iż wolą ciemne miejsca. Bardziej kolorowe są orchidee, które kwitną w odcieniach bieli i różu.Ogród wizytówką domu

Posiadając dom z ogrodem normalne jest, iż chcielibyśmy aby został on naszą okoliczną wizytówką. Rośliny, na które powinniśmy zwracać szczególną uwagę muszą być przystosowane do polskich pór roku. Przy ich wyborze kierować możemy się też ich żywotnością. Jeśli chcemy, aby kwiaty przetrwały dłużej niż jeden sezon lub rok, zdecydować powinniśmy się na byliny- wieloletnie rośliny, które zimę spędzają w ziemi.

Jeśli masz chęć poznać większą ilość informacji na prezentowany temat, to wejdź na ten odnośnik – jest tam bardzo świeża treść w kontekście opisywanej tematyki.

Najbardziej popularne kwiaty wybierane do ożywienia ogrodu to aksamitki, maciejki, bratki, róże i piwonie. Nie możemy jednak zapomnieć, że bez względu na to które kwiaty wybierzemy, wymagają one od nas dużych pokładów pracy.

Niewielkie kwiaty kaktusa

Autor: Holy Outlaw
Źródło: http://www.flickr.com

Kwiaty dla każdego

Nie każdy lubi rośliny czy to doniczkowe czy ogrodowe, posiadanie ich bowiem wiąże się z dodatkowymi obowiązkami. Jednak kiedy już zaczynają zakwitać, rozrastać się, nie tylko oczyszczają powietrze ze szkodliwych toksyn ale działają również kojąco dla nas samych. Po całym dniu spędzonym w pracy odprężyć możemy się w ich towarzystwie. Wzrok zmęczony od pracy przy komputerze odpoczywa patrząc na zielone tło, a w płuca dostaje się dawka czystego tlenu.