Nad morze czy też nad jeziora, na co się zdecydować?

Nad jeziora czy może nad morze? Jest to częsty dylemat urlopowiczów. Każda z tych opcji posiada swe plusy oraz wady, a w naszej ojczyźnie na szczęście mamy taki komfort, że można wybierać między wieloma alternatywami.
Niekiedy możemy mieć tak zwane 2 w jednym.

busy

Autor: Artur Malinowski
Źródło: http://www.flickr.com
Ogromnym atutem klimatu nadbałtyckiego jest czyste, nadmorskie powietrze pozbawione kurzu, spalin oraz rozmaitych zarazków. Mieści za to jod, jaki zyskownie oddziałuje na organizm. woda w morzu również niesie korzyści – wpływa na krążenie krwi, natomiast fale są doskonałym masażem dla muskułów. Nad morze powinny wyruszyć się szczególnie jednostki z niedoczynnością tarczycy, uczuleniem, chorobami serca czy układu oddechowego. Nad morzem jest także wiele atrakcji, jak kina, muzea, parki rozrywki etc. W przypadku brzydkiej pogody nie będzie kłopotu ze znalezieniem alternatywy. Możemy również uprawiać sporty wodne, jak kitesurfing. Jednak potrzeba dość wiele upalnych dni, by woda zdążyła się ogrzać, natomiast w sezonie znalezienie miejsca na plaży czasami graniczyć może z cudem.

opinie
Nad jezioro z kolei powinny się wybrać osoby, jakie chcą ciszy i relaksu na łonie przyrody. Atmosfera takich terenów wpływa antydepresyjnie na organizm, natomiast otaczające bory tworzą cudowny mikroklimat. Tenże Pobyt będzie służył w szczególności osobom z problemami z narządami ruchu, z nadciśnieniem i z układem krążeniowym.

Kolejnym atutem jest fakt, że woda nierzadko jest czystsza i cieplejsza niż w morzu, zaś na plaży łatwiej znaleźć spokojne miejsce. Jeżeli planujemy urlop z maluchami nad jeziorkiem nie musimy się o nie ambarasować tak, jak nad Bałtykiem.