Nad morze czy też nad jeziora, na co się zdecydować?

Nad jeziora czy może nad morze? Jest to częsty dylemat urlopowiczów. Każda z tych opcji posiada swe plusy oraz wady, a w naszej ojczyźnie na szczęście mamy taki komfort, że można wybierać między wieloma alternatywami.
Niekiedy możemy mieć tak zwane 2 w jednym.

busy

Autor: Artur Malinowski
Źródło: http://www.flickr.com

Ogromnym atutem klimatu nadbałtyckiego jest czyste, nadmorskie powietrze pozbawione kurzu, spalin oraz rozmaitych zarazków. Mieści za to jod, jaki zyskownie oddziałuje na organizm.

Sądzisz, że ten artykuł był interesujący, ale musisz mieć kilka dodatkowych szczegółów. Nie wahaj się – najedź na poniższy link i idź do źródła.

woda w morzu również niesie korzyści – wpływa na krążenie krwi, natomiast fale są doskonałym masażem dla muskułów. Nad morze hotel z basenem nad morzem powinny wyruszyć się szczególnie jednostki z niedoczynnością tarczycy, uczuleniem, chorobami serca czy układu oddechowego. Nad morzem jest także wiele atrakcji, jak kina, muzea, parki rozrywki etc. W przypadku brzydkiej pogody nie będzie kłopotu ze znalezieniem alternatywy. Możemy również uprawiać sporty wodne, jak kitesurfing. Jednak potrzeba dość wiele upalnych dni, by woda zdążyła się ogrzać, natomiast w sezonie znalezienie miejsca na plaży czasami graniczyć może z cudem.

opinie
Nad jezioro z kolei powinny się wybrać osoby, jakie chcą ciszy i relaksu na łonie przyrody. Atmosfera takich terenów wpływa antydepresyjnie na organizm, natomiast otaczające bory tworzą cudowny mikroklimat. Tenże Pobyt będzie służył w szczególności osobom z problemami z narządami ruchu, z nadciśnieniem i z układem krążeniowym.

Kolejnym atutem jest fakt, że woda nierzadko jest czystsza i cieplejsza niż w morzu, zaś na plaży łatwiej znaleźć spokojne miejsce. Jeżeli planujemy urlop z maluchami nad jeziorkiem nie musimy się o nie ambarasować tak, jak nad Bałtykiem.